Зв'язок з нами

СВІТ

У Киргизстані стартували вибори президента та референдум щодо нової форми правління

У Киргизстані стартували вибори президента та референдум щодо нової форми правління

У Киргизстані стартували вибори президента та референдум щодо нової форми правління

У Киргизстані 10 січня громадяни на референдумі обирають форму правління у країні та президента на дострокових виборах. За крісло глави держави змагаються 17 кандидатів, серед яких і чинний в.о. президента Садир Жапаров.

Станом на 16:00 (12:00 за Києвом) явка на виборах становить 26,5%. За президента вже проголосували 947 614 осіб, а на референдумі – 946 104, інформує DW. Усього у Киргизстані зареєстровано більше 3,5 млн виборців.

На референдумі громадяни Киргизстану можуть вибрати президентську або парламентську форму правління або виступити проти обох варіантів.

Як відомо, 5 жовтня у Киргизстані спалахнули акції протесту через незгоду місцевих партій, а також їхніх прихильників з результатами парламентських виборів. На вулиці Бішкеку вийшли кілька сотен тисяч людей.

Протестуючі звільнили з СІЗО екс-президента Алмазбека Атамбаєва, захопили й підпалили будівлю парламенту, використовуючи «коктейлі Молотова». У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ. Під час зіткнень одна людина загинула, 590 постраждали.

Президент Сооронбай Жеенбеков на тлі протестів подав у відставку, оскільки «не хотів залишитися в історії як президент, що пролив кров і стріляв у власних громадян». Спікер парламенту Канат Ісаєв, до якого перейшли обов’язки президента Киргизстану, відмовився від посади, тож країну очолив прем’єр-міністр Садир Жапаров.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня