Зв'язок з нами

У Катманду евакуювали застряглих на вершині Гімалаїв українських туристів

У Катманду евакуювали застряглих на вершині Гімалаїв українських туристів

У Катманду евакуювали застряглих на вершині Гімалаїв українських туристів

У Катманду за допомогою рятувального вертольота евакуювали чотирьох українських туристів, які застрягли на піку Мера в Гімалаях через суворий карантин в Непалі. Зараз дипломати в Індії та Непалі шукають шляхи їх повернення на батьківщину.

Про це розповів речник МЗС Олег Ніколенко, пише Укрінформ.

«За сприяння українських дипломатів 7 травня групі вдалося дістатися в Катманду на рятувальному вертольоті. Зараз опрацьовуються можливості їх репатріації», – пояснив Ніколенко.

Уряд Непалу з 3 травня призупинив внутрішнє авіасполучення, а 6 травня – міжнародне. Заборони будуть діяти як мінімум до 14 травня.

Представник МЗС додав, що на пошуки шляхів виїзду з країни також негативно впливає стрімке поширення коронавірусної хвороби в Індії, яка зазвичай виступає транспортним хабом для туристів в Непалі.

Посольство України вже звернулося офіційно до непальської влади з проханням надати нашим громадянам сприяння в якнайшвидшому поверненні в Україну. Разом з почесним консулом в Непалі представники відомства тримають цю справу на контролі.

Українки Ірина Кишакевич і Ольга Болдаріева попросили про допомогу в евакуації чотирьох українських туристів, які після сходження на висоту 5000 метрів застрягли там на три дня через локдаун в Непалі, 6 травня.

«Всі внутрішні рейси скасовані, наші нові куплені квитки на сьогодні згоріли, оскільки ми не змогли спуститися в Катманду», – відзначали вони.

5 травня вони опублікували фото і відео приготування вареників на висоті 5000 метрів. Туристи очікували вильоту, але він в результаті був скасований через несприятливі погодні умови.

З 10 травня Кіпр буде відкритий для туристів, повністю вакцинованих проти COVID-19. Такі мандрівники зможуть в’їжджати на острів без обмежень.

Локдаун в Туреччині, який ввели до 17 травня, не торкнеться українських туристів. Вони зможуть вільно пересуватися по країні і відвідувати визначні пам’ятки.

Європейська комісія рекомендувала країнам ЄС відкрити в’їзд для іноземних туристів. Єдиною умовою є вакцинація від COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня