Зв'язок з нами

СВІТ

У ЄС прокоментували перспективи майбутніх відносин зі США на чолі з Байденом

У ЄС прокоментували перспективи майбутніх відносин зі США на чолі з Байденом

У ЄС прокоментували перспективи майбутніх відносин зі США на чолі з Байденом

Шокуючі події у Вашингтоні – це тривожний сигнал для прихильників демократії в усьому світі, які повинні боротися з нападками на демократичні цінності, нерівністю в суспільстві і дезінформацією, вважає глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«Те, що ми бачили в середу (6 січня, – ред.), було лише кульмінацією дуже тривожних подій, що відбуваються в усьому світі в останні роки. Не тільки в США, в усьому світі є політичні лідери, як в опозиції, так і все більше у владі, готові підірвати демократичні інститути», – написав він 10 січня в своєму блозі, повідомляє «Інтерфакс».

Якщо миритися з невдачами, навіть якщо вони здаються незначними, демократія, її цінності і інститути можуть незворотно загинути, вважає він. Серед безлічі причин він називає дисфункції економіки з обох боків Атлантики, що проявилися за останні десятиліття. Значне зростання нерівності в суспільстві, ухилення від податків, ослаблення здатності регулювати великі транснаціональні компанії, деіндустріалізація і високий рівень безробіття – всі ці явища сприяли, як в Європі, так і в США, ослабленню легітимності представницької демократії, особливо в очах тих, у кого низькі доходи.

Поширення дезінформації через соціальні мережі, на думку Борреля, посилило авторитарні і ксенофобські тенденції в західних суспільствах, тому треба гарантувати право громадян на правдиву інформацію, боротися з кампаніями дезінформації.

«Ми також повинні мати можливість краще регулювати зміст соціальних мереж, неухильно дотримуючись свободи вираження поглядів. Це регулювання не може бути засноване на правилах і процедурах, встановлених приватними суб’єктами. У грудні минулого року Європейська комісія запропонувала Закон про цифрові послуги, зокрема, для вирішення саме цієї проблеми», – пише глава зовнішньополітичного відомства ЄС.

Для підтримки відкритих демократичних суспільств і економік глава дипломатії ЄС вважає важливим досягти успіхи в перетворенні глобалізації, багатосторонньої міжнародної системи.

«З огляду на ту вагу, яку націоналістичні і авторитарні режими здобули на світовій арені, завдання буде непростим, але воно важливе для всіх, хто вірить у демократію і її майбутнє. Цей проект повинен лежати в основі наших майбутніх відносин з новою адміністрацією Байдена», – пише Боррель.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня