Зв'язок з нами

У ЄС хочуть обмежити максимальну суму розрахунків готівкою

У ЄС хочуть обмежити максимальну суму розрахунків готівкою

У ЄС хочуть обмежити максимальну суму розрахунків готівкою

Європейська комісія запропонує запровадження заборони на готівкові розрахунки на суму більше 10 тисяч євро, заявила комісар ЄС з питань фінансових послуг Майред Макгіннесс.

«Ми говоримо про верхню межу в 10 тисяч євро. Досить важко носити таку суму при собі готівкою. Більшість людей так не робить», – зазначила єврокомісар, передає DW.

Пропозиції щодо обмеження суми готівкових розрахунків 10 тисячами євро Єврокомісія представить у липні разом зі змінами до законодавства щодо боротьби із відмиванням коштів.

За словами єврокомісара Макгіннесс, у Європі планують також створити орган з питань боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Відомство хочуть наділити значними повноваженнями у сфері нагляду за  політикою боротьби з відмиванням коштів великих банків.

Раніше було названо десять європейських банків, які відмивали російські мільярди. У скандалі з відмиванням грошей виявилися замішаними, крім Deutsche Bank і Raiffeisen Bank International, ще низка європейських фінустанов.

Нагадаємо, європейський центральний банк припинив друк €500, випущених в 2002 році. з 27 січня більшість національних центробанків Євросоюзу будуть вилучати з обігу цю банкноту. Це рішення мотивували тим, що  саме ці банкноти найчастіше використовуються у злочинній діяльності – відмиванні грошей, фінансуванні тероризму. Купюри високої вартості, що дозволяють мати компактні великі суми готівкою, полюбляє наркомафія.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня