Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Франції суд скасував відшкодування «Ощадбанку» активів в окупованому Криму

У Франції суд скасував відшкодування «Ощадбанку» активів в окупованому Криму

У Франції суд скасував відшкодування «Ощадбанку» активів в окупованому Криму

Апеляційний суд Парижа скасував рішення про виплату компенсації українському «Ощадбанку» за вилучення у нього власності в Криму після анексії півострова Росією.

Як повідомляє Мін’юст РФ, рішення про виплату компенсації в 2018 році прийняв міжнародний арбітраж в Парижі. Сума компенсації становила 1,3 мільярда доларів. Арбітраж прийшов до висновку, що Росія, націоналізувавши кримські активи «Ощадбанку», порушила двосторонню угоду з Україною про взаємний захист інвестицій.

У рішенні апеляційного суду підкреслюється, що арбітраж не мав юрисдикції на розгляд спору. Апеляційний суд погодився з доводами Росії про те, що кримське відділення «Ощадбанку» було створено ще за часів СРСР, тому воно не підпадає під дію угоди про захист інвестицій.

Дане рішення буде мати прецедентне значення і в інших справах за участю так званих «українських інвесторів», які розглядаються арбітражами та державними судами в європейських юрисдикціях.

Нагадаємо, 18 листопада Верховний Cуд повернув «Ощадбанку» право витребувати з Росії $1,3 млрд за активи, які країна-агресор забрала в окупованому Криму. Скаргу на постанову Київського апеляційного суду від 17.07.2019 від пов’язаного з Ігорем Коломойським і його партнерами ТОВ «ІКБ-Інвест» повернули без задоволення.

У вересні 2019 року «Ощадбанк» отримав виконавчі документи для початку процедури стягнення з Росії збитку в $1,3 млрд плюс відсотки, завданого незаконною анексією Криму. Тоді фінустанова почала процедуру відшкодування втрат на території України.

26 листопада 2018 року Арбітражний суд у Парижі задовольнив вимогу «Ощадбанку» про компенсацію збитків, завданих у результаті анексії Криму з боку Російської Федерації. Сума відшкодування складе $1,3 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня