Зв'язок з нами

СВІТ

У Держдепі США підтримали відповідні заходи Чехії на дії РФ

У Держдепі США підтримали відповідні заходи Чехії на дії РФ

У Держдепі США підтримали відповідні заходи Чехії на дії РФ

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем. Він зазначив, що США підтримують заходи Чехії у відповідь на дії РФ.

Про це повідомив прес-секретар Держдепартаменту Нед Прайс.

«Держсекретар Блінкен підкреслив солідарність США з Чеською Республікою в її мужній відповіді на підривні і смертоносні дії Росії на чеській землі», – йдеться в повідомленні.

Бабіш і Ентоні Блінкен наголосили на важливості єдності і рішучості у відповідь на дестабілізуючі дії Росії.

«Рішення уряду Чехії про виключення Росатому з учасників тендеру по АЕС «Дуковани» і серйозне скорочення присутності російської розвідки в Празі посилили безпеку Чеської Республіки та альянсу НАТО», – зазначив прес-секретар Держдепартаменту.

Раніше новопризначений міністр закордонних справ Чеської Республіки Якуб Кулганек оголосив послу Російської Федерації Олександру Змеевському, що, якщо Росія не прийме назад усіх 20 висланих дипломатів, то Прага скоротить кількість дипломатів в російському посольстві.

Глава МЗС Чехії Якуб Кулганек заявив, що з Праги повинні виїхати 63 з отрудніка посольства РФ. Це дозволить перейти до «суворого паритету», коли по обидва боки залишиться по 7 дипломатів і по 25 технічних і адміністративних співробітників.

Литва разом з союзниками веде консультації про можливість висилки з країни російських дипломатів в знак солідарності з Чехією.

За словами глави українського МЗС, Україна «рішуче підтримує Чехію в світлі зловмисних дій РФ на її території».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня