Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Білорусі може з’явитися кримінальна відповідальність за використання національного прапору

У Білорусі може з'явитися кримінальна відповідальність за використання національного прапору

У Білорусі може з’явитися кримінальна відповідальність за використання національного прапору

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко і підконтрольний йому парламент готують новий спеціальний закон про «неприпустимість героїзації нацизму». Документ може передбачати тюремний термін за використання національного прапору, який став символом антипрезидентських протестів.

Про це в ефірі білоруського державного телеканалу «ОНТ» заявила екс-міністр інформації, а нині депутат Палати представників Лідія Ананич, передає «Еспресо.TV».

Закон «з’явиться вже найближчим часом», зазначила вона.

«З урахуванням підходів білоруської держави до неприпустимості героїзації нацизму і пособників нацистського режиму і будуть прийматися подальші, в тому числі і законодавчі актів з питань неприпустимості героїзації нацизму. Зараз йде процес активного напрацювання і, можливо, на весняну сесію у нас буде комплексний документ. Хоча, я думаю, що він може з’явитися в парламенті вже найближчим часом», – зазначила вона.

«Є підстави вважати, що документ, згаданий Лілією Ананич, передбачає відповідальність за використання біло-червоно-білого прапору. На даний час в Білорусі діє закон «Про протидію екстремізму», який забороняє нацистську символіку та атрибутику. Однак БЧБ-прапор, що використовувався членами Союзу білоруської молоді під час Другої світової війни, не підпадає під його визначення. Новий закон може це «виправити», – прокоментували заяву Ананич в ефірі опозиційного радіо Euroradio.

Крім того, увечері 6 листопада в ефірі «Білорусь-1» необхідність впровадження кримінальної відповідальності за біло-червоно-білий прапор зазначив наближений до Лукашенка політтехнолог Олексій Дзермант.

Для суду над тими, хто бив людей в Білорусі і застосовував насильство проти протестувальників, можливе створення міжнародного трибуналу, але в разі якщо їх не притягне до відповідальності держава.

Радник лідера білоруської опозиції Світлани Тіхановскої Олександр Добровольський розповів про шість можливих сценаріїв розвитку ситуації в Білорусі.

Лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська висловила готовність очолювати Білорусь до того, як в країні пройдуть вибори нового президента. Після відставки Олександра Лукашенка вона хоче реалізувати конституційну реформу та програми підтримки для уразливих груп населення та малого і середнього бізнесу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня