Зв'язок з нами

СВІТ

Турецький міністр став добровольцем у випробуванні місцевої вакцини від COVID-19. У країні розробляють 7 препаратів

Турецький міністр став добровольцем у випробуванні місцевої вакцини від COVID-19. У країні розробляють 7 препаратів

Турецький міністр став добровольцем у випробуванні місцевої вакцини від COVID-19. У країні розробляють 7 препаратів

Міністр промисловості Туреччини Мустафа Варанк долучився до випробування вакцини вітчизняного виробництва проти коронавірусу як доброволець.

Щеплення він зробив під телекамерами журналістів, повідомляє газета Hürriyet.

«Це початок перших досліджень на людях… До волонтерів, які взяли участь у першій фазі, виявляють підвищену увагу», — розповів міністр.

Він розповів, що пройшов загальне обстеження стану здоров’я до щеплення та не мав побічних симптомів після отримання першої дози вакцини, окрім незначного болю в місці щеплення.

Препарат, який йому вкололи, не вимагає наднизьких температурних умов. Його можна зберігати за стандартної температури холодильнику.

Нині в Туреччині триває розробка кількох власних вакцин. Як повідомив міністр, зараз на різних етапах дослідження перебувають сім вакцин, розроблених турецькими науковцями в різних установах.

Мустафа Варанк закликав громадян вакцинуватися, а також долучатися до волонтерів у межах дослідження вакцин турецького виробництва.

Нагадаємо, наприкінці березня міністр промисловості і технологій Мустафа Варанков заявив, що Туреччина готується почати першу стадію випробувань власної интраназальной вакцини від коронавірусу.

Коронавірус у Туреччині

У країні загалом підтвердили 4,2 мільйони випадків COVID-19. Із них 35,9 тисячі людей померли від ускладнень захворювання, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса. З 14 січня у країні розпочалася масова вакцинація проти коронавірусу.

З 14 квітня щонайменше на два тижні у Туреччині посилили карантин на тлі збільшення кількості випадків COVID-19. Там запровадили комендантську годину для всіх, окрім туристів. Готелі зможуть працювати, проте ресторани в таких закладах зможуть обслуговувати лише гостей, які там проживають.

Також Туреччина змінила одну із умов в’їзду на свою територію, замінивши заповнення COVID-анкети під час польоту на заповнення онлайн-форми до поїздки.

У МОЗ Туреччини кажуть, що мета правила – захистити здоров’я подорожувальників. Після заповнення анкети автоматично створюється індивідуальний код HES (система відстеження контактів COVID-19), завдяки якому з людиною зв’яжуться, якщо буде відомо про її потенційний контакт із інфікованим.

А російський Оперативний штаб по боротьбі з коронавірусом ухвалив рішення призупинити рейси до Туреччини з 15 квітня по 1 червня. На цей період купили путівки понад 500 тисяч росіян.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня