Зв'язок з нами

«Сильно запізнилися»: у НАТО прокоментували рішення Росії про відведення військ від України

«Сильно запізнилися»: у НАТО прокоментували рішення Росії про відведення військ від України

«Сильно запізнилися»: у НАТО прокоментували рішення Росії про відведення військ від України

Заява Росії про те, що вона відводить війська з територій, прилеглих до українських кордонів, має велике значення, проте вона «сильно запізнилася». НАТО як і раніше уважно стежить за подіями.

«Будь-які кроки Росії в напрямку деескалації важливі і сильно запізнилися. НАТО залишається напоготові; ми будемо, як і раніше, стежити за неправомірним нарощуванням російських збройних сил в Україні і навколо неї», – завив представник НАТО, повідомляє Reuters.

Представник НАТО підкреслив, що альянс незмінно підтримує Україну, хоча вона і не входить до складу альянсу, і закликав Росію повністю вивести всі свої війська з української території.

Нагадаємо, вдень 22 квітня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що прийняв рішення завершити перевірочні заходи в Південному та Західному військових округах. За його словами, «всі поставлені цілі досягнуті». Відведення російських військ почнеться 23 квітня. У МЗС України заявили, що моніторять цю ситуацію.

Нагадаємо, у Білому домі заявили, що Росія наростила військову присутність на кордоні з Україною до максимуму з 2014 року, і це викликає занепокоєння. Стягування російських військ також засудили усі країни-члени НАТО.

Директор ЦРУ США Вільям Бернс, який багато років був послом у Москві, попередив, що Кремль може реалізувати «обмежене вторгнення» в Україну. А екс-командувач сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що Кремль прагне отримати повний контроль над Чорним морем.

Командувач військами США в Європі Тод Волтерс зазначив, що загроза вторгнення Росії в Україну сьогодні оцінюється від низької до середньої.

Тим часом Джо Байден заявив, що США підтримують територіальну цілісність і суверенітет України. А Конгрес США виділив Україні додатковий пакет військової допомоги.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня