Зв'язок з нами

СВІТ

Суперечки щодо Brexit: ЄС звинувачує Британію у невиконанні домовленостей

Суперечки щодо Brexit: ЄС звинувачує Британію у невиконанні домовленостей

Суперечки щодо Brexit: ЄС звинувачує Британію у невиконанні домовленостей

Європейський союз звинуватив Велику Британію в невиконанні угод про Brexit у листі, опублікованому через декілька годин до переговорів щодо спірного протоколу стосовно Північної Ірландії.

Як повідомляє DPA, у листі міністру кабінету міністрів Британії Майклу Гоуву віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович піддав критиці той факт, що угоди про контроль за переміщенням товарів і людей між Північною Ірландією та іншими частинами Сполученого Королівства нібито не дотримуються.

Він також розкритикував дезінформацію трейдерів і відсутність доступу до митних даних для представників ЄС. Шефчович написав, що, на його думку, це тільки початок проблем, для яких можна знайти швидкі рішення. Він повинен зустрітися з Гоувом у четвер.

Протокол Північної Ірландії забезпечує рух товарів між державою ЄС Ірландією і Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства. Мета – уникнути утворення жорсткого кордону, який може привести до загострення старих конфліктів.

Минулого місяця ЄС спричинив міжнародний гнів, запропонувавши включити в протокол надзвичайне застереження, щоб зробити можливим контроль на ірландському кордоні при впровадженні свого нового реєстру експорту вакцин. Після негативної реакції з боку Дубліна, Белфаста і Лондона ЄС швидко відступив.

Гоув запропонував продовжити перехідний період для супермаркетів у Північній Ірландії до січня 2023 року, аби запобігти збоям і напруженість, а також дати усім учасникам більше часу для реалізації. Уряд Північної Ірландії вважає за краще повністю скасувати протокол.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня