Зв'язок з нами

ГРОШІ

Судове засідання щодо націоналізації «Приватбанку» знову перенесено

Судове засідання щодо націоналізації «Приватбанку» знову перенесено

Судове засідання щодо націоналізації «Приватбанку» знову перенесено

Шостий апеляційний адміністративний суд укотре відклав розгляд скарги «Приватбанку» на рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав націоналізацію фінустанови незаконною. Засідання перенесли на 2 березня, мотивувавши це необхідністю отримати інформацію від КСУ щодо закону про банках.

«Суд відклав розгляд справи у зв’язку з тим, що йому необхідно витребувати офіційну інформацію від Конституційного суду про те, чи відбувається перегляд (закону про банках – ред.) І на яких підставах він відбувається», – пояснив юридичний радник «Приватбанку» Андрій Пожидаєв , передає Інтерфакс-Україна.

Сам експерт вважає, що немає необхідності зупиняти процес, оскільки конституційність банківського закону не вплине на розгляд цієї справи. За словами радника «Приватбанку», провадження у цій справі в принципі потрібно закрити, бо воно не може розглядатися в адміністративному суді.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію «Приватбанку» і скасував вивід неплатоспроможної установи з ринку за участю держави.

16 травня Кабінет міністрів подав апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва щодо скасування націоналізації фінустанови.

Верховний Суд України підтримав правову позицію Нацбанку щодо забезпечення виконання зобов’язань «Приватбанку» по кредитах рефінансування. Також раніше суд задовольнив позов НБУ з націоналізації «ПриватБанку».

Раніше Шостий апеляційний адміністративний суд припинив судовий процес у даній справі, поки Верховний суд не прийме остаточного рішення у справі про визнання сім’ї Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами. У червні 2020 року Верховний суд визнав Суркісів пов’язаними із колишніми власниками «ПриватБанку» особами та законність обміну їхніх депозитів на акції банку під час націоналізації.

У жовтні Шостий апеляційний адміністративний суд відновив розгляд справи. Однак його засідання постійно переносились – спершу з листопада на грудень, потім із грудня на кінець січня, а останнє засідання, яке мало відбутись 27 січня відклали через коронавірус.

Якщо Шостий апеляційний адміністративний суд винесе рішення на користь Ігоря Коломойського, Госпсуд Києва зможе відновити розгляд справи про продаж ПриватБанку Мінфіну за 1 грн, визнати її недійсною і передати акції колишнім власникам банку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня