Зв'язок з нами

КИЇВ

Столичні велосипедисти вийдуть на мітинг проти підвищення швидкості на дорогах

Столичні велосипедисти вийдуть на мітинг проти підвищення швидкості на дорогах

Ілюстративне фото

Організатори акції побоюються, що скасування швидкісних обмежень на магістралях столиці створюватиме аварійні ситуації

Асоціація велосипедистів Києва анонсувала проведення у четвер, 1 квітня, мітингу під будівлею Київської міськдержадміністрації. За словами організаторів, велосипедисти обурені, що вже третій рік поспіль на початку квітня Київ піднімає швидкість на окремих вулицях до 80 км/год. Йдеться про проспект Шухевича, вулицю Набережно-Рибальську, Наддніпрянське шосе, Набережне шосе, Столичне шосе, вулиці Саперно-Слобідську та проспект Миколи Бажана.

Ще у 2018 році Київрада запровадила на цих на семи вулицях сезонне регулювання швидкості: з листопада до квітня швидкість обмежується до 50 км/год, у решту часу – до 80 км/год.

«Враховуючи дозволене підвищення до 20+2 км/год, місто фактично дає зелене світло водіям для швидкості 102 км/год! Така швидкість у місті є смертельно небезпечною. Закликаємо діяти на випередження і не чекати нових смертей!», – пишуть організатори акції.

Вони вимагають спочатку у Департаменту транспортної інфраструктури створити умови для вразливих учасників руху, а потім дозволять підвищувати швидкість.

Також серед вимог – дотримання зобов’язань декларації «Я за вело» у рамках декларації, яка відблась до місцевих виборів у 26 містах. Так, кандидати на посади міських голів та до міськрад публічно задекларували свої наміри розвивати велотранспорт та сталу міську мобільність наступні пʼять років у разі своєї перемоги на виборах 25 жовтня.

Як повідомлялось раніше, про відміну обмежень швидкості в 50 км/год. з 1 квітня вже оголосив Департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня