Зв'язок з нами

COVID-19

Степанов пояснив, чому МОЗ вибрало вакцину індійського виробництва

Степанов пояснив, чому МОЗ вибрало вакцину індійського виробництва

Степанов пояснив, чому МОЗ вибрало вакцину індійського виробництва

МОЗ уклав контракт на поставку 12 млн доз вакцини британський компанії AstraZeneca і американської Novavax, які випускає індійський виробник Serum Institute. Альтернативою були поставки з російського заводу.

Про це розповів глава МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24».
Міністр вказав, що Україні було запропоновано варіант поставок з виробництва AstraZeneca, розміщеного в РФ, але такий варіант відразу відкинули. Тому поставки будуть з індійського Serum Institute.

«Serum Institute інститут виробляє практично всі вакцини для Великобританії. Це потужності AstraZeneca, вона виробляє препарати на кількох заводах. В тому числі, до речі, і в Росії, але на початку наших переговорів ми сказали, що поставки звідти для нас неприйнятні. А Serum Institute для нас повністю зрозуміле підприємство, одне з найбільших в світі по виробництву вакцин і вони виготовляють вакцини і для AstraZeneca і для Novavax», – вказав Степанов.

Також він додав, що в лютому Україна повинна отримати від індусів перший мільйон доз вакцин, їх вистачить для більшості пацієнтів в рамках першого етапу вакцинації.

Тим часом, приватна компанія «Лекхім» повинна поставити в Україну 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac до кінця травня. Якщо умови контракту не будуть виконані, а графік порушать, вона повинна буде повернути передоплату за препарат в повному обсязі.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час «години запитань до уряду» повідомив про плани відомства в разі погіршення епідситуації в Україні. Вводитимуться локальні обмеження, в залежності від показників захворюваності в регіонах.

За умови обмеженого доступу до вакцини від коронавірусу щеплення тих, хто перехворів, можуть відкласти. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Наступного тижня Міністерство охорони здоров’я планує запустити інформаційний портал про вакцинацію населення від COVID-19. Це буде запуск повної версії ресурсу.

В Україні за минулу добу виявили 4923 нових випадки коронавірусу, при цьому одужали 8 185 осіб. Найбільше нових випадків зафіксували у Івано-Франківській (433), Львівській (406), Запорізькій (334), Києві (321) та Дніпропетровській (287) областях.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня