Зв'язок з нами

ГРОШІ

Стало відомо, скільки триватиме закупівля російської електроенергії

Стало відомо, скільки триватиме закупівля російської електроенергії

Стало відомо, скільки триватиме закупівля російської електроенергії

Українські трейдери розпочали у лютому закупівлю дешевої російської електроенергії, на додачу до білоруської. Така ситуація на ринку може тривати до кінця зими.

Як пише «Лівий берег», Нацкомісія з держрегулювання енергетики та комунальних послуг з 1 січня 2021 року втратила можливість обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. У січні почалися закупки білоруської електроенергії, яку відмовилися купувати Литва та Польща. Оскільки крім громадського обурення ніякої негативної реакції на цей бізнес не послідувало, трейдери почали придивлятися до російського ринку. У кінці січня дві компанії («Стімекс» і «Нова-енергетична-компанія») придбали перетин (пропускну здатність ліній електропередачі на кордоні) на лютий, проте ще не імпортували жодної кіловат-години з Росії, тоді як одеська компанія «ОНК-Груп», купивши невеликий обсяг перетину, здійснила перші постачання 1-3 лютого. Один з учасників ринку розповів LB.ua, що кілька трейдерів уже уклали контракти на імпорт з Росії, але вони чекають на реакцію влади, якщо її не буде, вони почнуть постачання наступного тижня (з 8 лютого). І прибутковість таких постачань може набагато перевищувати звичні для ринку декілька відсотків.Швидше за все імпорт триматиме до кінця лютого з його морозами та дефіцитом потужностей на ринку (із 15 атомних енергоблоків 5 на ремонті, ТЕС стоять без вугілля).

Потреба в імпорті впаде вже у березні, коли на ТЕС почне прибувати українське та закордонне вугілля, атомники запустять енергоблоки, тоді дефіцит електроенергії зміниться на профіцит, а «Укренерго» зможе одразу обмежити імпортні постачання. І так до наступної зими – доки Україна не приєднається у 2023 до європейської енергомережі (ENTSO-E), енергоринок приречений на скандали через намагання заробити на торгівлі з агресором.

Раніше в «Укренерго» заявили, що на сьогодні немає підстав для обмеження імпорту електроенергії з РФ. Поставки здійснюються відповідно до закону «Про ринок електроенергії».

В середині січня в «Укренерго» визнали недолік вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ при прогнозованому різкому похолоданні до -17 градусів. Однак обіцяють, що віялових відключень вдасться уникнути.

Станом на 25 січня запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій складають 455 тис тонн, що не може гарантувати енергетичну безпеку країни і є історичним мінімумом.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня