Зв'язок з нами

Стало відомо, на що кілька годин поспіль скаржився Путіну Лукашенко

Стало відомо, на що кілька годин поспіль скаржився Путіну Лукашенко

Стало відомо, на що кілька годин поспіль скаржився Путіну Лукашенко

Олександр Лукашенко та Володимир Путін зустрілися у п’ятницю у Сочі та проговорили там більше п’яти годин.

Більша частина розмови була закритою й жодна зі сторін не розкриває деталей, про що саме йшла мова. А на камери Олександр Лукашенко скаржився на Захід, який «замочив» білоруську авіакомпанію «Белавіа», та пообіцяв показати Путіну документи з чорної валізи, «щоб ви зрозуміли, що відбувається», пише ВВС.

Олександр Лукашенко також заявив, що зустріч з російським президентом була запланована до «сплеску емоцій» – так Лукашенко назвав події, що послідували після примусової посадки літака Ryanair в Мінську, арешту опозиціонера Романа Протасевича та авіаційної блокади Білорусі, що послідувала за цим.

Олександр Лукашенко згадав, як минулого року під час карантину у Мінську продовжував працювати аеропорт і «Белавіа», за його словами, допомагала багатьом іноземцям повертатися додому. Зараз білоруській авіакомпанії заборонили рейси до багатьох країн, зокрема і України.

«Замочили на всю катушку», – поскаржився Олександр Лукашенко.

Багато уваги у пресі також прикуто до таємничої валізи, з якою прийшов Олександр Лукашенко на зустріч до Володимира Путіна.

Стало відомо, на що кілька годин поспіль скаржився Путіну Лукашенко

«Я покажу вам деякі документи, ви зрозумієте, що там відбувається і відбувалося. Йде спроба розгойдати ситуацію до рівня серпня минулого року», – нагадав Лукашенко початок масових протестів у Білорусі через сумнівні результати президентських виборів 2020 року. Які саме документи були у «валізі Лукашенка» – невідомо.

Володимир Путін же говорив про те, що «море стає все теплішим і теплішим», що, на його думку, «буде сприяти досягненню цілей нашої сьогоднішньої зустрічі». Про якій саме цілі йде мова, він не уточнив.

Водночас російський президент згадав про розбудову союзу між Росією та Білоруссю.

«Ми з вами займаємося питаннями будівництва союзної держави. Ми робимо це, як то кажуть, спокійно, виходячи з того, щоб забезпечити інтереси як Білорусії, так і Росії, рухаємося в цьому напрямку впевнено. Питання тільки в тому, щоб робити все послідовно, не поспішаючи, які не забігаючи вперед, а діючи поетапно», – додав Володимир Путін.

Після понад п’ятигодинних переговорів Лукашенко і Путін не зробили жодної заяви та розійшлися. Більше перемовин зараз у Сочі у них не заплановано.

Зазначимо, білоруський опозиціонер Валерій Цепкало запропонував зібрати 11 млн євро на винагороду за арешт Олександра Лукашенка.

Читайте також:

Туреччина змусила союзників по НАТО пом’якшити офіційну реакцію на ситуацію з вимушеною посадкою в Мінську літака Ryanair, що летів рейсом Афіни – Вільнюс.

Країни G7 зажадали від режиму Лукашенка негайно звільнити Протасевича та інших політв’язнів. В іншому випадку проти Білорусі будуть введені санкції.

Раніше президентка Естонії Керсті Кальюлайд закликала Британію вжити заходів для того, щоб недемократичні режими, на зразок Лукашенка у Білорусі, не могли виводити гроші через фінансовий центр Лондона.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня