Зв'язок з нами

СВІТ

Стало відомо, хто висувається кандидатом на суддю ЄСПЛ від України

Стало відомо, хто висувається кандидатом на суддю ЄСПЛ від України

Стало відомо, хто висувається кандидатом на суддю ЄСПЛ від України

На офіційному сайті Офісу президента з’явився список кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України. Документи подали 15 претендентів.

Список кандидатів опублікований на порталі ОП.

На посаду претендує народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Мережко. Він очолює комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики і займає посаду віце-президента ПАРЄ від України. ПАРЄ обирає суддю з 3 кандидатів, відібраних на рівні держави.

Також на пост претендує колишня уповноважена з прав людини, ексурядова уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська. До списку кандидатів увійшли правозахисники – Микола Гнатовский, з 2015 по 2021 рік він очолював Комітет Ради Європи із запобігання тортурам, і юрист Сергій Заєць, суддя Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду Аркадій Бущенко.

Список може бути оновлений у разі надходження документів, представлених поштою в строк для подання документів, визначений конкурсною комісією в оголошенні про проведення конкурсу.

Раніше в Мін’юсті України пояснили велику кількість скарг від жителів ОРДЛО до Європейського суду з прав людини. Масово подавати заяви жителі окупованого Донбасу почали з примусу.

В кінці січня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення про події Революції Переваги, де йдеться про численні порушення прав людини і відповідальності влади України за смерть як мінімум одного протестувальника – вченого зі Львова Юрія Вербицького. ЄСПЛ постановив, що під час євромайдан були багаторазово порушені статті про заборону тортур і нелюдяності, право на свободу та особисту недоторканність, право на життя, свободу зібрань та асоціацій, право на повагу до приватного і сімейного життя Європейської конвенції про права людини.

Європейський суд з прав людини вперше визнав, що Росія винна в ряді порушень прав людини після окупації Південної Осетії і Абхазії, але не несе відповідальності за порушення в цих регіонах під час російсько-грузинської війни.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня