Зв'язок з нами

СВІТ

США вимагають від Ірану звільнити нафтовий танкер Південної Кореї

США вимагають від Ірану звільнити нафтовий танкер Південної Кореї

США вимагають від Ірану звільнити нафтовий танкер Південної Кореї

Сполучені Штати та Південна Корея закликали Іран звільнити нафтовий танкер під південнокорейським прапором, який іранські військові захопили в Ормузькій протоці.

Державний департамент США звинуватив Тегеран у загрозі свободі судноплавства в Перській затоці в спробі уникнути економічних санкцій.

Агентство Reuters цитує анонімного представника Держдепартаменту, який стверджує, що Іран «продовжує загрожувати навігаційним правам і свободам у Перській затоці в очевидній спробі змусити послабити санкційний тиск».

«Ми приєднуємося до заклику Республіки Корея до Ірану негайно звільнити танкер», – додав співрозмовник агентства.

Зазначимо, танкер Hankuk Chemi та його екіпаж із 20 чоловік було зупинено 4 січня через нібито «нафтове забруднення» в Перській затоці.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп підписав меморандум про вихід США з ядерної угоди. Він також пообіцяв поновити санкції у вигляді заборони імпорту іранської нафти для всіх країн світу.

5 листопада 2018 року США відновили усі санкції проти Ірану, але дозволили восьми країнам надалі купувати іранську нафту.

4 травня 2019 року Держдепартамент США не виключив запровадження нових санкцій проти країни. Заходи є реакцією на розширення території іранської атомної електростанції «Бушер», що входила до переліку об’єктів моніторингу за ядерною угодою.

У червні 2019 року президент Ірану Хасан Рухані заявив, що країна має намір продовжувати згортання виконання своїх зобов’язань з ядерної угоди, якщо інші країни-підписанти не продемонструють «позитивні сигнали».

Велика Британія, Франція і Німеччина попередили Тегеран, що в разі подальшого порушення чинної ядерної угоди, країни ЄС залишать угоду.

У серпні 2020 року Іран погодився допустити експертів МАГАТЕ до двох об’єктів на своїй території для перевірки їхньої можливої ядерної діяльності.

Новообраний президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати готові повернутися до ядерної угоди і скасувати санкції, якщо Іран буде її дотримуватися.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня