Зв'язок з нами

СВІТ

США вигадали, як відповісти на атаки російських хакерів

США вигадали, як відповісти на атаки російських хакерів

США вигадали, як відповісти на атаки російських хакерів

Влада США розглядає все більш поширені кібератаки на американські компанії як загрозу нацбезпеці. В уряді вивчають можливість наступальних кібероперацій проти хакерів Росії.

Джерела видання NBC News повідомляють, що Білий дім розглядає атаки як загрозу національній безпеці, використовує спецслужби для стеження за іноземними злочинцями і планує наступальні кібероперації проти хакерів всередині Росії.

«Десь в кінці минулого року всі вирішили, що це піднялося до рівня загрози національній безпеці», – сказав кіберексперт з Центру стратегічних і міжнародних досліджень Джеймс Льюїс.

Агентство національної безпеки почало стежити за деякими іноземними злочинними хакерськими групами влітку 2019 року після зростання числа атак на лікарні та місцеві органи влади. Чиновники уточнюють, що збір розвідданих ставить США в більш вигідне становище, щоб націлитися на групи, якщо президент накаже «нанести удар».

Нагадаємо, в США через російську кібератаку на трубопровід Colonial Pipeline Company скасували частину обмежень на транспортування палива. В роботі трубопроводу стався збій.

У суботу, 8 травня, компанія оголосила, що була змушена відключити частину своїх систем через атаку, проведеної з використанням програми-вимагача. Йдеться про ransomware, зазвичай такі програми зашифровують файли на уражених комп’ютерах, а за розшифровку зловмисники вимагають сплату викупу.

Пізніше Федеральне бюро розслідувань підтвердило, що відповідальність за кібератаку на мережу Colonial Pipeline несуть хакери DarkSide.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня