Зв'язок з нами

СВІТ

США вводять санкції проти Туреччини через оборудки з російським оборонним сектором

США вводять санкції проти Туреччини через оборудки з російським оборонним сектором

США вводять санкції проти Туреччини через оборудки з російським оборонним сектором

Активи фігурантів санкційного списку будуть заморожені в Америці, а влада США не буде видавати візи цим людям.

Державний департамент США впевнений, що проти турецького Управління оборонної промисловості (SSB) повинні бути введені санкції за угоди з російським оборонним сектором. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на Федеральний реєстр США.

За даними держсекретаря Ентоні Блінкена, кілька років тому SSB «провело істотну транзакцію» з РФ. У зв’язку з цим держсекретар визначив санкції, які повинні діяти у відношенні SSB, його глави Ісмаїла Деміра і ще трьох керівників в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій».

Уточнюється, що американцям забороняється вести справи з цими громадянами Туреччини. Активи фігурантів списку будуть заморожені в Америці, а влада США не буде видавати візи цим людям.

Відносно SSB зокрема вводяться заборони на експорт американської продукції і видачу кредитів більш ніж на 10 млн доларів.

Наприкінці березня повідомлялося, що США знову вимагають від Туреччини відмовитися від використання російських комплексів С-400. США надалі працюватимуть у рамках Альянсу над просуванням із цього питання.

У жовтні 2020 року турецькі військові вперше випробували С-400 в районі чорноморського міста Синоп на півночі країни, проте досі це не підтверджувалося турецькою владою.

14 грудня 2020 року Сполучені Штати ввели санкції проти Секретаріату оборонної промисловості Туреччини в рамках закону CAATSA за свідому участь у великій транзакції з Рособоронекспортом, головною російською компанією по експорту товарів військового призначення, з придбання системи ППО С-400.

Нагадаємо, у 2017 році Туреччина уклала контракт з Росією на постачання чотирьох дивізіонів зенітно-ракетних комплексів С-400 на суму $2,5 млрд.

У липні 2019 року почалися постачання російських ЗРК С-400 для потреб турецької армії. Анкара пояснила, що контракт з Москвою «продиктований реаліями», оскільки повітряний простір Туреччини є незахищеним.

Плани придбати російські ЗРК викликали серйозне занепокоєння з боку США. Вашингтон заявив, що російська ракетна система була розроблена для знищення американських і союзних літаків, в тому числі винищувачів нового покоління F-35.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня