Зв'язок з нами

СВІТ

США відкриті до діалогу з РФ – але санкції вводити не перестануть

США відкриті до діалогу з РФ – але санкції вводити не перестануть

США відкриті до діалогу з РФ – але санкції вводити не перестануть

США готові конструктивно взаємодіяти з РФ у тому випадку, якщо вона припинить агресивні дії і риторику. Разом із тим США залишають за собою право залучати Росію до відповідальності в разі, якщо Москва не припинить зловмисної діяльності.

Як заявила на брифінгу прес-секретар Білого дому Джен Псакі, США також висловлюють заклопотаність неправомірними діями Москви і залучають її до відповідальності, як це було, наприклад, у випадку з ситуацією, в якій опинився опозиціонер Олексій Навальний, або після спроби Кремля втрутитися у вибори в Сполучених Штатах.

«У той же час, ми вважаємо, що існують області, в яких ми можемо продовжувати спільну роботу. Саме так історично складаються стосунки в області безпеки, дипломатичні відносини по всьому світу», – заявила Псакі.

Вашингтон посилає Москві ясний сигнал про те, що США не прагнуть до ескалації «ані з точки зору риторики, ані з точки зору дій», зазначила вона.

Бізнес Статті Стратегічні наслідки впливу санкцій на економіку РФ: стагнація на десятки років 19/04/2021

Нагадаємо, 15 квітня президент США Джо Байден підписав указ про введення пакету санкцій проти РФ. Вони передбачають зокрема удар по російському державному боргу і висилку дипломатів.

Заборона на роботу з борговими зобов’язаннями РФ означає, що Росія не зможе займати на зовнішньому ринку, і істотно обмежаться можливості брати в борг на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, у середині грудня стало відомо про  російську кібератаку на системи комунікацій Мінфіну США та інших урядових установ, а також приватних компаній.  У Штатах припустили, що кібершпигунство могло тривати кілька місяців. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft. Це надало їм доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували її продукцію.

У січні спецслужби США офіційно назвали винними в масштабній кібератаці хакерів з Росії. РФ свою роль заперечує.

Сполучені Штати не обмежаться санкціями у відповідь на хакерську атаку РФ на урядові установи США і приватні компанії. Радник президента США Джейк Салліван обіцяє застосувати «повний набір інструментів».

Питання кібератаки через SolarWinds доручили заступниці радника з нацбезпеки Енн Нойбергер.

Також адміністрація президента США Джо Байдена може сформувати цільову групу для боротьби з масштабними кібератаками, «пов’язаними з Китаєм». У «Об’єднану координаційну групу» (UCG) повинні увійти ФБР, Агентство кібербезпеки і інфраструктурної безпеки (CISA) та інші.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня