Зв'язок з нами

СВІТ

США та ЄС домовились об’єднати зусилля для протидії Росії і Китаю

США та ЄС домовились об’єднати зусилля для протидії Росії і Китаю

США та ЄС домовились об’єднати зусилля для протидії Росії і Китаю

Держсекретар США Ентоні Блінкін і міністри закордонних справ Євросоюзу 22 лютого домовилися про координацію зусиль для протидії Росії і Китаю.

Про це на прес-конференції в Брюсселі повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. «Це була дуже насичена розмова. Ми підтвердили свої наміри разом відповідати на зовнішні виклики, включаючи протидію Росії та Китаю», – сказав він. Також ЄС і США домовилися про забезпечення їх світового лідерства в боротьбі з пандемією коронавірусу, економічному відновленні і просуванні демократії в світі.

«Демократія сьогодні знаходиться під ударом, тому США і Євросоюз повинні довести всьому світові, що це найкраща система. Ми повинні гарантувати, що США і ЄС забезпечать собі світове лідерство в боротьбі з пандемією, економічному відновленні, поширенні в світі демократії і прав людини», – зазначив дипломат.

Раніше очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель за результатами своєї поїздки до Москви визнав, що вона була невдалою, а також, що Росія та Європа все більше віддаляються одна від одної. За його словами, візит мав мету перевірити, чи зацікавлений російський уряд усунути розбіжності та змінити негативну тенденцію в відносинах з ЄС.

Також під час його візиту Росія вислала трьох дипломатів з Німеччини, Польщі та Швеції. Причиною висилки назвали їх участь в мітингах на підтримку опозиціонера Олексія Навального.

Жозеп Боррель засудив рішення РФ вислати трьох європейських дипломатів. Голова фракції християнських демократів у Європарламенті Манфред Вебер закликав посилити санкції проти Росії після інциденту.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня