Зв'язок з нами

СВІТ

США рекордно скоротили кількість своїх військових в Іраку та Афганістані

США рекордно скоротили кількість своїх військових в Іраку та Афганістані

США рекордно скоротили кількість своїх військових в Іраку та Афганістані

Міністерство оборони США скоротило кількість американських військовослужбовців в Іраку та Афганістані до найнижчого за 20 років рівня — від початку воєн у 2001 році.

Виконувач обов’язків міністра оборони Кріс Міллер повідомив, що в обох країнах залишиться по 2 500 військових. У серпні 2020 року в Афганістані перебувало 8 тисяч американських військовослужбовців. Міллер наголосив, що 2 500 військових «дадуть командирам те, що їм потрібно, щоб захистити Америку, наш народ та наші інтереси», повідомляє прес-служба Пентагону.

Подальше виведення військ із цих країн залежатиме від внутрішньої ситуації. В Афганістані це стосуватиметься успішності перемовин між офіційним урядом та «Талібаном», а в Іраку — спроможності місцевої армії протистояти терористам з «Ісламської держави».

«Сьогодні США як ніколи наблизилися до того, щоб покласти край майже двом десятиліттям війни та привітати очолюваний афганцями рух до миру для досягнення політичного врегулювання і всеосяжного припинення вогню», — зазначив Міллер.

Нагадаємо, прямі переговори з високопоставленими представниками радикального ісламістського руху «Талібан» про встановлення миру в Афганістані стартували у липні 2018 року.

У травні 2019 року в столиці Афганістану Кабулі в результаті атаки терористичного угруповання «Талібан» на американську неурядову організацію Counterpart International загинули дев’ятеро людей. Також у результаті серії військових операцій у провінції Газні на сході Афганістану були знищені 42 бойовики Талібану, зокрема три польових командири.

Впродовж останнього тижня на території Афганістану зберігається режим «зниження насильства», який поширюється на американських військових, талібів і афганські сили безпеки. Згідно з офіційними даними, в період з 22 лютого, коли режим набув сили, значно знизилася кількість інцидентів у сфері безпеки.

В американському військовому командуванні підтвердили, що почали виведення військ з Афганістану відповідно до угоди, досягнутої з рухом «Талібан».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня