Зв'язок з нами

США попередили РФ, що вже не повернуться в договір з відкритого неба

США попередили РФ, що вже не повернуться в договір з відкритого неба

США попередили РФ, що вже не повернуться в договір з відкритого неба

27 травня адміністрація президента США повідомила Кремль про те, що вирішила не відновлювати дію Договору з відкритого неба. Він передбачав спостережні польоти над військовими об’єктами в обох країнах.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на свої джерела, також цю інформацію вже підтвердив МЗС РФ. У Байдена провели аудит рішення Трампа денонсувати цей договір, і вирішили, що він зробів вірно.

У МЗС РФ раніше вказували на те, що від нової адміністрації досі не виходило ніяких сигналів про готовність повернутися в багатосторонню угоду щодо взаємних моніторинговим польотів над військовими об’єктами країн-учасниць, з якого Сполучені Штати остаточно вийшли до листопада 2020 року. В Росії вказали, що якби Байден вирішив реанімувати цей документ, то Москва радо би на це погодилася і Договір з відкритого неба можна було б врятувати. У Кремлі вважають, що втратили значно більше, ніж США, бо відсутність можливості моніторингу різко змінила баланс сил в Європі і зробила РФ вразливою для НАТО без обопільного обміну даними.

Також це рішення команди Байдена означає, що тільки один великий договір з контролю над озброєннями між ядерними державами – новий договір СНО – залишається в силі.

Відзначимо, що договір з відкритого неба – це багатостороння угода, що дозволяє здійснювати вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів.

Договір був укладений 24 березня 1992 року в столиці Фінляндії представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Серед підписантів були США і Росія.

Нагадаємо, 15 січня МЗС РФ заявив, що Росія починає внутрішньодержавні процедури щодо виходу з Договору з відкритого неба (ДОН).

У серпні 2018 року США відмовилися фінансувати Договір відкритого неба і закрили повітряний простір для російських літаків.

У лютому 2019 року американський військовий літак Boeing OC-135B уперше з 2017 року здійснив політ над Росією в рамках Договору про відкрите небо.

Раніше Вашингтон хотів обмежити російські розвідувальні військові польоти над територією США, що передбачені Договором про відкрите небо. Це буде відповіддю на порушення цього договору зі сторони Росії.

21 травня 2020 року Дональд Трамп підтвердив інформацію про те, що США виходять з Договору про відкрите небо. Водночас, він не виключив поновлення членства, якщо Росія захоче співпрацювати.

22 травня посли країн-членів НАТО провели екстрену нараду через вихід США з Договору про відкрите небо.

Україна зацікавлена в збереженні і подальшій реалізації Договору, однак за умови його сумлінного виконання усіма, без винятку, державами-учасницями.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня