Зв'язок з нами

ГРОШІ

США пояснили, чому не надають Україні гарантій за єврооблігаціями

США пояснили, чому не надають Україні гарантій за єврооблігаціями

США пояснили, чому не надають Україні гарантій за єврооблігаціями

Адміністрація Байдена відмовилася надати Україні гарантії за єврооблігаціями на суму 1 млрд доларів. Там вивчають інші способи розширення підтримки нашої країни.

Про це розповіла економічна радниця посольства США в Україні Меган Боулдін, пише «Інтерфакс-Україна».

«Нова адміністрація вивчає багато способів, як може розширити підтримку Україні, але Сполучені Штати не пропонують такого виду гарантії вже кілька років», – зазначила Боулдін.

У України зберігається доступ до значних обсягів недорогого фінансування шляхом угод з МВФ, Світовим банком та ЄС, а в результаті реформ після Майдану в останні роки країна змогла ефективно отримати доступ до світових ринків капіталу для задоволення своїх потреб в запозиченнях.

Успішна програма реформ тільки поліпшить ринковий стан України і знизить витрати на запозичення, вважає економічна радниця посольства США в Україні.

«Щоб отримувати це фінансування, Україні потрібно буде продовжувати ті реформи, які ми обговорювали щодо антикорупційних установ, судової влади, енергетичного сектору, земельної реформи, бюджету і центрального банку», – підкреслила вона.

Вчора міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що початок роботи нової адміністрації Білого дому дає можливість підняти питання про виділення США в 2021 році нових гарантій за єврооблігаціями України на $ 1 млрд, що дозволить рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року.

Раніше Світовий банк поліпшив прогноз по зростанню валового внутрішнього продукту України в 2021 році. Очікується, що показники виростуть з 3% до 3,8%.

Міжнародний валютний фонд очікує, що світова економіка оговтається від кризи швидше, ніж це очікувалося раніше. Єтому сприяють фіскальні заходи, введені в багатьох країнах, сильне економічне поштовх з боку США і Китаю, а також фактор вакцинації.

Україна повинна повернути дефіцит бюджету на докризовий рівень, як тільки пандемія відступить і відновиться економіка, заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня