Зв'язок з нами

СВІТ

США мають намір вислати російських дипломатів і ввести персональні санкції проти оточення Путіна

США мають намір вислати російських дипломатів і ввести персональні санкції проти оточення Путіна

США мають намір вислати російських дипломатів і ввести персональні санкції проти оточення Путіна

США готують відповідь на ворожі дії Кремля. Адміністрація президента Джо Байдена розглядає можливість висилки російських дипломатів з країни і введення нових санкцій.

Як повідомляє Bloomberg, посилаючись на неназваних американських чиновників, адміністрація Білого дому завершила вивчення правопорушень з боку Росії, включаючи втручання у вибори і кібератаку на урядові установи через програму Solar Winds.

Згідно з даними джерел, серед потенційних заходів у відповідь розглядаються санкції проти окремих осіб і організацій в РФ, а також висилка російських співробітників розвідки, які, за версією Вашингтона, можуть перебувати в США під дипломатичним прикриттям.

Як заявив один зі співрозмовників агентства, відповідні кроки американської сторони будуть, ймовірно, включати в себе санкції, в тому числі санкції щодо людей, близьких до президента Росії Володимира Путіна, а також проти органів, які пов’язані з втручанням у вибори.

Нагадаємо, у середині грудня стало відомо про  російську кібератаку на системи комунікацій Мінфіну США та інших урядових установ, а також приватних компаній.  У Штатах припустили, що кібершпигунство могло тривати кілька місяців. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft. Це надало їм доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували її продукцію.

У січні спецслужби США офіційно назвали винними в масштабній кібератаці хакерів з Росії. РФ свою роль заперечує.

Сполучені Штати не обмежаться санкціями у відповідь на хакерську атаку РФ на урядові установи США і приватні компанії. Радник президента США Джейк Салліван обіцяє застосувати «повний набір інструментів».

Питання кібератаки через SolarWinds доручили заступниці радника з нацбезпеки Енн Нойбергер.

Також адміністрація президента США Джо Байдена може сформувати цільову групу для боротьби з масштабними кібератаками, «пов’язаними з Китаєм». У «Об’єднану координаційну групу» (UCG) повинні увійти ФБР, Агентство кібербезпеки і інфраструктурної безпеки (CISA) та інші.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня