Зв'язок з нами

СВІТ

Справа про змову Трампа з РФ: слідчих звинуватили в упередженості і корупції

Справа про змову Трампа з РФ: слідчих звинуватили в упередженості і корупції

Справа про змову Трампа з РФ: слідчих звинуватили в упередженості і корупції

Голова судового комітету Сенату США, республіканець Ліндсі Грем опублікував нові документи у справі про можливу змову Дональда Трампа з РФ. Слідчих ФБР він звинуватив в упередженому ставленні та корруціі.

Про це повідомляє видання Fox News.

Перше розслідування, яке охрестили «Ураган перехресного вогню», за словами Грема, було «одним з найбільш некомпетентних і корумпованих в світі». Суддя оприлюднив нові стенограми інтерв’ю зі співробітниками ФБР і Мін’юсту, записані в період 3 березня – 29 жовтень 2020 року.

Сенатор зазначив, що під час судових засідань з нагляду за зовнішньою розвідкою були дані неправдиві свідчення, а слідчі були «неймовірно упередженими і використовували повноваження правоохоронних органів у політичних цілях». Керівництво ФБР Грем звинуватив в некомпетентності, і в тому, що вони «допустили жахливі промахи».

«Були закриті очі на будь-яке пояснення, крім змови кампанії Трампа з іншими країнами. ФБР і Мін’юст на кожному кроці не зупиняли розслідування, коли виправдувальної інформації було достатньо», – зазначив Грем.

«Розслідування було розпочато тоді, коли його слід було зупинити, і єдине логічне пояснення цьому полягає в тому, що слідчі хотіли отримати результат через свою упередженість», додав голова судового комітету Сенату США.

У 2017 році американські спецслужби виявили, що Російська Федерація втрутилася у президентську гонку 2016 року, наслідком чого стала перемога на виборах Дональда Трампа. Видання The New York Times, посилаючись на документи слідства, підрахувало, що під час президентської кампанії 2016 року та після виборів, Трамп і його оточення близько 100 разів контактували з представниками РФ та WikiLeaks або їх посередниками. Російська влада заперечує ці звинувачення.

Розслідування зловживань було доручене незалежному спецпрокурору США Роберту Мюллеру і тривало 22 місяці. Перші звинувачення на адресу команди чинного президента країни, були висунуті у жовтні 2017 року.

Влітку 2018 року Дональд Трамп заявив, що підозрює слідчих в ангажованості і пообіцяв відповісти на усі питання Мюллера самостійно. Підготовка глави держави до бесіди зі спецпрокурором велася дуже ретельно.

23 березня 2019 року спецпрокурор Роберт Мюллер завершив розслідування і передав доповідь генеральному прокурору Вільяму Барру. У документі зазначається, що ані президент Дональд Трамп, ані будь-хто з його помічників, не вступали у змову і не координували втручання Росії у вибори глави держави 2016 року. Водночас Барр заявив, що хоча у доповіді Мюллера відсутній чіткій висновок про вчинення президентом злочину, цей документ «не звільняє главу держави від відповідальності».

Дональд Трамп назвав висновки розслідування повним і абсолютним виправданням. Водночас він був вражений призначенням спецпрокурора Роберта Мюллера для розслідування його ймовірної змови з РФ і заявив, що це може стати кінцем для його президентства.

У травні 2019 року суд округу Колумбія постановив розсекретити фрагменти звіту Мюллера.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня