Зв'язок з нами

ГРОШІ

Соратник Коломойського й надалі судитиметься з державою через «ПриватБанк»

Соратник Коломойського й надалі судитиметься з державою через «ПриватБанк»

Соратник Коломойського й надалі судитиметься з державою через «ПриватБанк»

25 січня Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу колишнього першого заступника глави правління «Приватбанку» Олега Гороховського та скасував ухвалу Госпсуду м. Києва від 14.07.2020, якою було закрито провадження в справі №910/18211/19 (за позовом О. Гороховського до «Приватбанку», Міністерства фінансів, ФГВФО про визнання недійсними договорів про придбання акцій «Приватбанку», які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації фінустанови).

Як повідомляє Finbalance з посиланням на дані НБУ, О. Гороховський був власником 0,3236% акцій «Приватбанку» до його націоналізації. Наразі він відомий на банківському ринку в т.ч. як один із засновників проекту Monobank.

Згідно з судовими матеріалами, ініціатором закриття провадження в справі №910/18211/19 був Приватбанк, який посилався на прийнятий у травні-2020 т.зв. «антиколомойський» закон (також відомий як «закон про банки»; був схвалений Верховною Радою у т.ч. за наполяганням МВФ).

«Права та інтереси колишніх учасників банку, які були порушені внаслідок виведення неплатоспроможного банку з ринку або ліквідації банку можуть бути захищені лише шляхом відшкодування завданої шкоди у грошовій формі», – зазначив Госпсуд м. Києва.

«Спосіб захисту, обраний позивачем, а саме визнання недійсним правочинів, не відповідає частинам третій та четвертій статті 5 Господарського процесуального кодексу України, а тому провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі пункту 7 розділу II. Прикінцеві та перехідні Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» від 13.05.2020 № 590-ІХ», – йшлося в ухвалі Госпсуду м. Києва від 14.06.2020.

Натомість Північний апеляційний госпсуд у постанові від 25.01.2021 зауважив, що «позовні вимоги позивача не були обґрунтовані порушенням його права на акції банку або з метою повернення таких акцій (відновлення статусу учасника банку), а обґрунтовані порушенням його права власності на грошові кошти, розміщені на депозитних та поточних рахунках АТ КБ «Приватбанк», а тому «суду першої інстанції необхідно було дослідити надані сторонами докази та встановити обставини справи по суті спору», тоді як «ухвала суду першої інстанції про закриття провадження у справі була проголошена на стадії підготовчого провадження».

Суд апеляційної інстанції вирішив, що суд першої інстанції «дійшов передчасного висновку про закриття провадження у справі, оскільки не з`ясував певної сукупності обставин для застосування до даних правовідносин сторін частин 3, 4 ст. 5 Господарського процесуального кодексу України».

У грудні 2020 року Шостий апеляційний суд Києва вкотре переніс розгляд апеляції на рішення Окружного адмінсуду, який визнав націоналізацію «Приватбанку» незаконною.

В кінці грудня Кабінет міністрів прийняв розпорядження про основні напрямки діяльності «ПриватБанку» на 2020-2024 роки. Місія організації полягатиме в наданні фінансових послуг високої якості, що забезпечить підтримку та посилення її позицій на ринку в якості провідного роздрібного банку України.

Господарський суд Києва 18 січня призупинив розгляд позову екс-власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій банку. Для продовження процесу необхідно дочекатися рішення у справі, яка розглядається в суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції про законність націоналізації банку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня