Зв'язок з нами

Словаччина наважилася використати вакцину «Супутник V»

Словаччина наважилася використати вакцину «Супутник V»

Словаччина наважилася використати вакцину «Супутник V»

Уряд Словаччини дав дозвіл почати вакцинацію російською вакциною «Супутник V». Її закупили ще в березні і термін придатності препарату скоро закінчиться.

Відповідне рішення прийняв уряд Словаччини, передає Dennik N. Вакцинація 200 000 осіб цим препаратом повинна початися не пізніше 7 червня, оскільки термін придатності першої партії вакцин закінчується в липні, другий – в серпні. При цьому глава МОЗ Словаччини Володимир Ленгварскій підкреслив, що виступає за застосування вакцин, схвалених Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), тоді як «Супутник» такого дозволу не отримав.

Перша партія «Супутника» в 200 тисяч доз була закуплена Словаччиною на початку березня, однак потім Державний інститут по контролю ліків Словаччини оголосив, що поставлена ​​в країну вакцина за складом, який відрізняється від заявленої.

Нагадаємо, в середині квітня у Словаччині з новою силою розгорівся скандал навколо поставок російської вакцини від коронавірусу «Спутник V». Росія продала Словаччини вакцину, що відрізняється від схваленої науковим журналом The Lancet. Москва повернула гроші за вже передані країні 200 тисяч доз препарату.

Невдала операція спровокувала політичну кризу в країні. Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович замовив для країни російську вакцину таємно від інших партій. Його поплічники по коаліції різко засудили такий крок. Проти використання російської вакцини також виступила президент Словаччини Зузана Чапутова.

12 березня на тлі скандалу подав у відставку міністр охорони здоров’я країни Марек Крайчи. Згодом про відставку оголосили міністр освіти Браніслав Грелінг, глава МЗС Іван Корчок та міністр економіки Ріхард Сулик.

Прем’єр-міністр Ігор Матович також подав у відставку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня