Зв'язок з нами

Скупив 700 ділянок землі: НАБУ повідомило нову підозру рідному брату Каськіва

Скупив 700 ділянок землі: НАБУ повідомило нову підозру рідному брату Каськіва

Скупив 700 ділянок землі: НАБУ повідомило нову підозру рідному брату Каськіва

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про ще одну підозру рідному брату колишнього голови «Держінвестпроєкту» часів Януковича Владислава Каськіва. Олександр Каськів – другий близький родич екс-очільника агенства, якого той задіяв до корупційної схеми з розкрадання чверті мільярда гривень з бюджету.

Олександру Каськіву повідомили про підозру у створенні злочинної організації та легалізації грошей, одержаних злочинним шляхом. Корупційну схему родичі вибудували на реалізації національних проектів, повідомили у НАБУ.

Слідство встановило, що впродовж 2012-2014 років «Державна інвестиційна компанія», що перебувала у сфері управління «Держінвестпроекту», надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям. Вони мали нібито піти на реалізацію проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, як згодом встановить слідство, мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву «Держінвестпроекту».

Отримані гроші ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. В результаті гроші опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат колишнього голови «Держінвестпроекту».

Згодом, ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських ТОВ, які впродовж 2013-2015 років скупили в українців понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 гектарів.

У липні 2020 року на ці ділянки за клопотанням правоохоронців суд наклав арешт.

У НАБУ зазначають, що місцеперебування підозрюваного не відоме, тому про підозру йому повідомили заочно. Бюро оголошувало його в розшук у цій справі ще у 2018 році. Тоді чоловіку оголосили про підозру, але про 700 земельних ділянок слідство ще не знало.

Скупив 700 ділянок землі: НАБУ повідомило нову підозру рідному брату Каськіва

Фото: НАБУ

Нагадаємо, НАБУ викрило Держагентство з інвестицій в укладанні фіктивних договорів позики на реалізацію проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Це завдало збитків на майже 260 мільйонів гривень. Детективи з’ясували, що ТОВ «ТД «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» з самого початку не мали можливості їх виконати і вивели кошти в офшори, підконтрольні чиновникам Держінвестпроекту.

До зловживань визнано причетним Владислава Каськіва. У жовтні 2015-го він виїхав з країни і не повертався. 1 листопада 2017 року його екстрадували з Панами в Україну. Однак суд випустив його під заставу в 160 тисяч гривень.

У цій справі також повідомили про підозру двоюрідному і рідному братам Владислава Каськіва. Зокрема, у червні 2018 року НАБУ затримало двоюрідного брата Олександра Матковського, а рідного Олександра оголосило в розшук.

У травні 2019 року НАБУ та САП закінчили розслідування за обвинуваченням 10 осіб у заволодінні грошима, виділеними на реалізацію національних проектів. Справу скерували до суду, але детективи продовжили досліджувати ланцюг легалізації коштів і згодом знайшли ці 700 земельних ділянок, через які також легалізували вкрадені гроші.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня