Зв'язок з нами

ГРОШІ

Швейцарці зацікавилися українською залізницею

Швейцарці зацікавилися українською залізницею

Швейцарці зацікавилися українською залізницею

Великий швейцарський виробник локомотивів і вагонів поїздів залізниці, метро і трамваїв Stadler Rail AG розраховує вийти на український ринок, зокрема створивши спільні підприємства.

Про це заявив співвласник компанії Stadler Rail AG Петер Шпулер під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, передає ОП. На цій зустрічі обговорювалася перспектива співпраці в модернізації рухомого складу української залізниці, приміського і міського рейкового транспорту. З української сторони є інтерес в участі швейцарців у розвитку метрополітену, а також сполучення електричками та швидкісними трамваями. При цьому Зеленський поставив головною умовою співпраці локалізацію виробництва в Україні.

Нагадаємо, у грудні 2017 року «Укрзалізниця» і американська General Electric домовилися про постачання і локалізацію виробництва локомотивів моделі GE Evolution в Україні, модернізацію діючого флоту локомотивів, а також впровадженні інвестицій в сервіс на обслуговування в Україні.

При цьому 10% складових виробництва має бути локалізовано в Україні. Згодом локомотиви будуть складатися з не менш ніж 40% українських комплектуючих. Вартість локомотивів – $4,7 млн за кожен. Загалом сума контракту першої партії становить $140 млн.

11 вересня 2018 року General Electric Transportation відправила в Україну перший з 30 локомотивів GE TE33AC.

Випробування General Electric «Тризуб» розпочалися 8 листопада. Локомотив провіз рухомий склад від станції «Кременчук» у напрямку станції «Ромодан».

На початку лютого 2019 року в Україну прибули останні 5 локомотивів «Тризуб» від General Electric. Крюківський вагонобудівний завод завершив докомплектування всіх 30 тепловозів GE «Тризуб» і передав їх 22 березня «Укрзалізниці».

Однак продовження контракту з General Electric на поставку локомотивів опинилося під загрозою зриву через брак фінансування української залізничної компанії.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня