Зв'язок з нами

СВІТ

Штати домагатимуться від Британії видачі засновника Wikileaks

Штати домагатимуться від Британії видачі засновника Wikileaks

Штати домагатимуться від Британії видачі засновника Wikileaks

Сполучені Штати будуть подавати апеляцію на рішення суду Лондона, який заборонив екстрадицію засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це заявив представник Мін’юсту США Марк Раймонд. «Ми будемо продовжувати домагатися екстрадиції пана Ассанжа до Сполучених Штатів», – сказав він, додавши, що Сполучені Штати «вкрай розчаровані остаточним рішенням суду».

Раніше суд в Лондоні ухвалив, що екстрадиція Ассанжа в США неможлива через психічне здоров’я засновника Wikileaks – нібито в американській в’язниці він може накласти на себе руки.

Лондонський суд почав розгляд справи Асанжа в лютому 2020 року. Тоді суд почав вивчати аргументи юристів, що представляють владу США, яка домагається видачі Ассанжа для суду по 18 пунктам звинувачення.

В даний час Ассанж перебуває у в’язниці Белмарш (Лондон) за порушення умов звільнення під заставу. У разі несприятливого рішення суду і подачі апеляції його захистом, засновнику WikiLeaks доведеться там залишитися до закінчення її розгляду.

Ассанж знаходиться в британській в’язниці через події 2012 року. Тоді його звинувачували в Швеції в сексуальних домаганнях, і Великобританія мала вирішити питання про його екстрадицію. Ассанж, вийшовши на свободу під заставу, не з’явився в суд і сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де знаходився сім років. Пізніше влада Швеції закрила цю справу.

У 2019 судова влада США оголосили про рішення висунути додаткові звинувачення засновнику Wikileaks по ще 17 пунктам. Всі вони стосувалися незаконного отримання та оприлюднення даних, що мають відношення до оборони США.

В останні тижні в ЗМІ циркулюють припущення, що з Ассанжа можу зняти звинувачення, якщо президент США Дональд Трамп прийме рішення його помилувати.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня