Зв'язок з нами

СВІТ

Шпигунський скандал в Італії: заарештований офіцер мав обмежений доступ до секретів НАТО

Шпигунський скандал в Італії: заарештований офіцер мав обмежений доступ до секретів НАТО

Шпигунський скандал в Італії: заарештований офіцер мав обмежений доступ до секретів НАТО

Заарештований за шпигунство на користь Росії італійський військовослужбовець Вальтер Біот мав обмежений доступ до секретної інформації про діяльність НАТО.

Про це заявив міністр оборони Лоренцо Гуеріні на засіданні парламентського комітету з оборони, повідомляє ANSA.

«Офіцер обіймав посаду, яка дозволяла йому переглядати секретні матеріали, але його обов’язки, які не включали командну або управлінську діяльність, дозволяли йому отримати доступ до оціночних документів і рекомендацій, але не до керівництва операціями або деталей національних можливостей і можливостей НАТО», – сказав Гуеріні.

Він зазначив, що Міноборони поки не мало доступу до матеріалів справи і не може оцінити ступінь секретності документів, переданих Біотом співробітнику російського посольства.

Нагадаємо, 30 березня співробітники сил безпеки Італії затримали італійського та російського військовослужбовців в рамках розслідування справи про шпигунство.

Арешти були проведені відразу після таємної зустрічі двох військовослужбовців. Обох заарештували на місці злочину після передачі секретної документації італійським офіцером в обмін на грошову суму.

31 березня міністерство закордонних справ Італії викликало російського посла Сергія Разова після затримання двох осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Російської Федерації. Серед затриманих офіцер російського посольства. Глава італійського дипвідомства Луїджі Ді Майо вручив російському дипломату рішучий протест і повідомив про негайне видворення з країни двох російських шпигунів.

Російського військового видворили з Італії, оскільки він має дипломатичний статус.

Біот одружений і у нього четверо дітей. Один з них має серйозні проблеми зі здоров’ям і потребує постійного і дорогого догляду. Можливо, це стало причиною, з якої офіцер вирішив продавати інформацію.

В Італії акредитовано не менш 80 співробітників російського посольства, які працюють на ГРУ, ФСБ та Служби зовнішньої розвідки, повідомляє італійська контррозвідка Aisi.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня