Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Шмигаль просить ЄС допомогти з COVID-вакциною – ЗМІ

Шмигаль просить ЄС допомогти з COVID-вакциною - ЗМІ

Вакцинація вже йде в усіх країнах Євросоюзу

Український прем’єр, повідомляє журналіст, просить Єврокомісію допомогти з доступом до вакцин від коронавірусу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль направив Єврокомісії лист з проханням допомогти Україні отримати вакцину від коронавірусу. Про це в п’ятницю, 8 січня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

“Прем’єр-міністр України написав Єврокомісії з проханням про допомогу з вакцинами від коронавірусу:” Надзвичайно високий попит у всьому світі і закупівельні умови роблять наші переговорні позиції незрівнянно (слабше), в порівнянні з позиціями ЄС”. Він додає, що Україна отримає вакцину не раніше ніж в березні”, – пише Йозвяк.

Варто зазначити, що глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн сьогодні оголосила про те, що ЄК закупить у компаній Pfizer і BioNTech ще 300 мільйонів доз вакцини.

“Як ви знаєте, у нас вже є доступ до 300 мільйонів вакцин Pfizer/BioNTech. Ми домовилися змінити контракт, і тепер зможемо придбати додатково 300 млн доз цієї вакцини. Тобто в два рази більше”, – заявила вона.

При цьому фон дер Ляйєн додала, що 75 мільйонів доз нової партії повинні надійти в другому триместрі. Решта – в третьому і четвертому триместрах.

Двома днями раніше 13 країн ЄС направили Єврокомісії звернення із закликом допомогти країнам Східного партнерства в отриманні вакцини від коронавірусу, в тому числі України.

 

 

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня