Зв'язок з нами

СВІТ

«Щеплення не є порушенням прав»: ЄСПЛ дозволив карати батьків за відмову від вакцинації дітей

«Щеплення не є порушенням прав»: ЄСПЛ дозволив карати батьків за відмову від вакцинації дітей

«Щеплення не є порушенням прав»: ЄСПЛ дозволив карати батьків за відмову від вакцинації дітей

Європейський суд з прав людини визнав правомірним адміністративне покарання батьків за відмову від обов’язкової вакцинації дітей.

Рішення оприлюднили сьогодні у справі «Вавржичка та інші проти Чеської Республіки» (Vavřička and Others v. the Czech Republic). Велика палата підтримала рішення 16 голосами проти 1, йдеться у повідомленні ЄСПЛ. Отже, там постановили: «У першому рішенні Європейського суду з прав людини щодо обов’язкової вакцинації дітей Суд не встановив факту порушення Конвенції про права людини».

У Чехії (проти якої позивалися батьки кількох дітей, що відмовилися від щеплень) вакцинація від 9 захворювань є обов’язковою. Батьки, які не виконують цю вимогу без важливої причини, можуть бути оштрафовані, а дітям можуть відмовити у відвіданні дитсадка (що, власне, і сталося у випадку позивачів).

Суд встановив: заходи, які оскаржили позивачі, оцінювані в національному контексті, мають розумне співвідношення пропорційності з цілями, яких прагне Чеська Республіка, – тобто із захистом від захворювань, що становлять серйозний ризик для здоров’я.

Також ЄСПЛ зауважив: чутливість цього питання не обмежується поглядами тих, хто не погоджується з вакцинацією, тому що йдеться у тому числі про соціальну солідарність і захист людей, особливо вразливих до певних захворювань, від імені яких решту населення просять взяти на себе мінімальний ризик у формі вакцинації.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Євросоюз розпочав вакцинацію проти COVID-19. Чехія була у списку країн, що призначили старт національних кампаній з вакцинації на перший оголошений день (27 грудня).

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня