Зв'язок з нами

СВІТ

Ще три країни ЄС висилають російських дипломатів

Ще три країни ЄС висилають російських дипломатів

Ще три країни ЄС висилають російських дипломатів

Литва, Латвія і Естонія на знак солідарності з Чехією вирішили оголосити персонами нон грата дипломатів РФ.

Про такий крок оголошено у спільній заяві країн, повідомляє «Європейська правда». Так, одного дипломата посольства Росії в Латвійській Республіці оголошено небажаною особою. МЗС Литви висилає двох співробітників посольства у Вільнюсі за дії, не сумісні з їхнім дипломатичним статусом. Також Литва запропонувала допомогти працювати посольству Чехії в Москві, де майже не лишилося персоналу, висланого додому.

Естонія вирішила вислати одного працівника російського посольства, який займався шпигунською діяльністю.

«Сьогодні Естонія вислала російського дипломата в знак солідарності з Чехією після вибуху 2014 року у Врбетице. Така діяльність Росії порушує міжнародне право, підриває європейську безпеку та стабільність і є неприйнятною», – йдеться у повідомленні МЗС Естонії.

Нагадаємо, 18 квітня влада Чехії офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетице та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

У відповідь Москва висловила протест і вислала з країни 20 чеських дипломатів

Слідство припускає, що вибух на складах у селищі Врбетице у 2014-му році може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році отруїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також заперечував поставки озброєнь в Україну під час агресії РФ на Донбасі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня