Зв'язок з нами

СВІТ

Сенат Польщі схвалив резолюцію на підтримку України

Сенат Польщі схвалив резолюцію на підтримку України

Сенат Польщі схвалив резолюцію на підтримку України

Члени комісії Сенату Польщі з питань закордонних справ ухвалили резолюцію, в якій висловили солідарність з Києвом на тлі нарощування військової активності Російської Федерації біля кордонів з Україною.

Резолюція була прийнята на спеціальному засіданні комісії, в якому взяв участь посол України в Польщі Андрій Дещиця. Він представив поточну ситуацію в регіоні, повідомляє Wyborcza.

Як зазначив голова комісії Богдан Клих, прийняття резолюції є тим більш необхідним, з огляду на «незрозуміле рішення більшості Сейму, який відмовився прийняти резолюцію із закликом зупинити «Північний потік-2 »».

Резолюція вказує, що «кількість військ, оснащених танками, важкою ствольною і ракетною артилерією, броньованої піхотою, безпілотниками і бойовою авіацією, небезпечно зростає, а посилена активність російського флоту спостерігається у Чорному морі, де, всупереч міжнародному праву, було оголошено про блокаду Керченської протоки».

Зазначається, що є інформація, що сепаратисти просять російську владу приєднати непокірні регіони до Російської Федерації, і «ця спроба ескалації напруженості повинна трактуватися як продовження стратегії дестабілізації Європи».

«Комісія вважає, що дії Російської Федерації є загрозою безпеки на нашому континенті, а також черговою спробою поставити під сумнів принцип недоторканності кордонів у Європі», – наголошується в документі.

У ньому комісія закликає «владу Російської Федерації зупинити подальшу ескалацію напруженості і дестабілізацію ситуації з безпекою в регіоні, і просить лідерів держав НАТО ініціювати проведення консультацій відповідно до статті 4 Вашингтонського договору, визнаючи, що тільки жорстка позиція країн, асоційованих з ЄС і НАТО, може запобігти подальшій військовій ескалації та війні».

Комісія також звернулася до «людей доброї волі підтримати українських патріотів у захисті суверенітету своєї батьківщини».

Нагадаємо, влада Польщі відзначає зростання активності російських спецслужб на своїй території і робить все для захисту національної безпеки.

Раніше уряд Польщі проявив солідарність зі США, які оголосили про видворення 10 російських дипломатів, і оголосило персонами нон грата трьох російських дипломатів у Варшаві. У МЗС РФ заявили, що у відповідь вишлють з країни п’ятьох польських дипломатів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня