Зв'язок з нами

СВІТ

Сейм Литви ухвалив резолюцію на підтримку України

Сейм Литви ухвалив резолюцію на підтримку України

Сейм Литви ухвалив резолюцію на підтримку України

Литовський сейм підтримав резолюцію, у якій закликав Росію припинити агресію, провокації і пропаганду проти України, а також негайно відвести війська.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за резолюцію № XIVP-435 проголосували 102 члена Сейму 1 депутат утримався.
«Сейм рішуче засудив неспровоковану військову агресію Російської Федерації проти України та інші агресивні односторонні дії, які грубо порушують двосторонні і багатосторонні угоди і норми міжнародного права і становлять загрозу для європейської безпеки», – йдеться в заяві литовського сейму.

Також парламент Литви закликав РФ прийняти міжнародні організації, які надають гуманітарну допомогу місцевому населенню, на тимчасово окуповані території на Сході України, закрити незаконні центри утримання під вартою, звільнити незаконно затриманих українських громадян, припинити паспортизацію на окупованих територіях і демографічно їх міняти.

А держави-члени ЄС литовські депутати закликали не підтримувати реалізацію енергетичних проектів, які ослаблюють євроатлантичне єдність, таких як «Північний потік-2», підтримати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, посилити адресні економічні та особисті санкції проти Росії і її представників в зв’язку з агресією проти України, а також координувати санкційну політику проти окремих осіб, причетних до корупції в Росії і Україні.
З іншого боку, Сейм закликав саму Україну продовжити реформи, особливо в судовій системі, прокуратурі та фінансовому секторі, і боротьбі з корупцією.

Раніше Литва і Польща підписали спільну заяву про підтримку України.

У МЗС Литви повідомили, що країна звернеться до союзників по НАТО і попросить надати Україні план дій щодо членства в альянсі. Це стало б «сильним сигналом для Росії».

Президент Литви Гітанас Науседа та президент України Володимир Зеленський підписали спільну декларацію щодо європейської перспективи України.

Раніше повідомлялося, що Литва висловила готовність допомогти Україні в підготовці доказів незаконних дій конкретних осіб по відношенню до нашої держави. Вони необхідні для введення нових санкцій з боку ЄС.

Також Литва обіцяє зберігати санкційний тиск проти Росії, поки та повністю не припинить незаконну окупацію Криму.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня