Зв'язок з нами

КРАЇНА

СБУ заявила про викриття агентурної мережі спецслужб Росії, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю через Telegram

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили агентурну мережу спецслужб Російської Федерації, яка через Telegram-канали намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні.

СБУ заявила про викриття агентурної мережі спецслужб Росії, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю через Telegram


Кіберфахівці Служби безпеки України викрили масштабну агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю. Стало відомо, що популярні в Україні телеграм-канали, де публікувалися різні політичні «зливи» та вкиди – спонсоруються з Росією.

СБУ не просто спостерігала за бумом фейків у телеграмі, а шукала, хто за ними стоїть. Служба провела цілу спецоперацію і знайшла докази, що російські спецслужби з Генштабу Збройних сил РФ курували цілу сітку українських telegram-каналів.

Йде мова про такі канали – «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».

Встановлено, що «головним менеджером» агентурної мережі є одесит, один із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану». Зараз його розшукують правоохоронні органи за кількома статтями Кримінального кодексу України.

“Фігурант особисто адмініструє 12 Telegram-каналів, спілкується з замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу та погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25-30 тисяч гривень на всеукраїнських каналах”, — повідомляється на сайті СБУ.

До складу «адміністраторів» агентурної мережі входили й інші мешканці Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни». Зараз ці діячі «базуються» в Придністров’ї.
Також співробітники СБУ затримали у Києві громадянку України, одну з ключових фігурантів провадження. У підозрюваної знайшли флешку з персональними даними правоохоронців, які вона могла «злити» росіянам. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

СБУ заявила про викриття агентурної мережі спецслужб Росії, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю через Telegram

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня