Зв'язок з нами

COVID-19

СБУ викрила масштабні розкрадання на одному з облгазів

СБУ викрила масштабні розкрадання на одному з облгазів

СБУ викрила масштабні розкрадання на одному з облгазів

Служба безпеки України викрила масштабне розкрадання газу на Донбасі через компанію «Донецькоблгаз». За попередніми даними, збитки можуть сягати мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Збитки в результаті розкрадань газу через «Донецькоблгаз» можуть становити до 650 мільйонів гривень, уточнили у відомстві. Схему було організовано за допомогою штучного створення виробничо-технологічних витрат, вона дозволяла красти газ, що належить оператору газотранспортної системи України.

«Продукцію також могли постачати на тимчасово окуповану територію Донецької області», – йдеться в повідомленні .

За фактом несанкціонованого втручання в автоматизовану систему «Донецькоблгаза» в Донецькій області провели ряд обшуків в офісах і на виробничих потужностях компанії. Співробітники СБУ вилучили документацію і програмний комплекс обліку газу, матеріали направлені на експертизу.

Раніше генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон висловився на підтримку рішення про позбавлення ліцензії компанії «Донецькоблгаз».

Оператор ГТС України повідомив, що в першому кварталі поточного року оператори ГРС несанкціоновано відібрали з системи магістральних газопроводів майже 1,1 млрд кубометрів газу для власних виробничо-технологічних витрат (ПТР). Показники виявилися в три рази вище, ніж дані за весь 2020 рік.

Рада нацбезпеки і оборони України доручив провести перевірку компанії «Донецькоблгаз», яку пов’язують із збіглим олігархом Сергієм Курченко. Якщо там зафіксують порушення, секретар РНБО Олексій Данилов пригрозив повернути підприємство у державну сферу управління.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня