Зв'язок з нами

КРАЇНА

СБУ вдалось запобігти викраденню одного з колишніх командувачів сил спеціальних операцій та припинити діяльність агентури ФСБ в Україні

Служби безпеки України повідомляє, що на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей 5 лютого 2021 року було викрито та припинено роботу агентурної мережі ФСБ.


Агентурна мережа ФСБ РФ діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей. СБУ встановила, що громадяни України були завербовані та виконували розвідувальні завдання кадрових співробітників ФСБ Вадима Даутова та Дениса Собка. Повідомляється на сайті СБУ.

У ході проведення обшуків вилучено арсенал зброї і боєприпасів: 4 АК-74, 2 пістолети, 2 РПГ, 44 гранати, понад 4 тис. набоїв різного калібру, близько 3 кг тротилу та електродетонатори тощо.

СБУ встановила, що громадяни України були завербовані та виконували розвідувальні завдання кадрових співробітників ФСБ Вадима Даутова та Дениса Собка.

“Зокрема, російські агенти готували диверсійні операції. Їм було доручено створити умови для здійснення диверсій на території Миколаївської області – сприяти проникненню диверсійно-розвідувальних груп із тимчасово окупованих територій та організовувати спеціальну підготовку підібраних осіб. Серед об’єктів посягань – бойові літаки Збройних Сил на аеродромі «Кульбакіно»” — йдеться в повідомленні.

Стало відомо, що агенти ФСБ збирали інформацію про дислокацію та переміщення українських Збройних Сил, кадровий склад та оперативно-службову діяльність Головного управління розвідки Міністерства оборони, Сил спеціальних операцій, Штабу ВМС, 73-го Морського центру спеціальних операцій ЗСУ, їх міжнародної взаємодії з іноземними партнерами тощо.

Для виконання своїх завдань агенти проводили вербувальну роботу і серед високопосадовців ЗСУ.
У ході проведення обшуків вилучено арсенал зброї і боєприпасів:
— 4 одиниці АК-74,
— 2 пістолети,
— 2 РПГ,
— 44 гранати,
— понад 4 тисячі набоїв різного калібру,
— близько 3 кілограми тротилу тощо.

Наразі стосовно викритих агентів здійснюються процесуальні заходи за ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1.ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч.1. ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня