Зв'язок з нами

КРАЇНА

СБУ оприлюднила число знешкоджених злочинних угрупувань та викритих корупційних злочинів за 2020 рік

За 2020 рік СБУ викрила понад 500 корупційних злочинів та відкрила 90 кримінальних проваджень щодо високопосадовців.

Про це повідомляє прес-центр СБУ

Службою безпеки викрито 536 корупційних злочинів: вимагання та отримання хабарів, привласнення чи розтрата майна, зловживання впливом, владою чи службовим становищем та інші. Щодо високопосадовців розпочато загалом 90 кримінальних проваджень», – прозвітували в СБУ.

СБУ оприлюднила число знешкоджених злочинних угрупувань та викритих корупційних злочинів за 2020 рік

За цей час було засуджено 379 осіб, які причетні до оргзлочинності та корупції, а 41 представнику криміналітету заборонено в’їзд в Україну.

За статистикою, яку наводить СБУ, організовані злочинні угруповання найчастіше займаються наркобізнесом, рейдерством і насиллям. 7 ОЗУ були пов’язані з правоохоронною діяльністю та обороною, а 6 – з незаконною міграцією. Наприклад, на Дніпропетровщині співробітники одного з відділків поліції у складі злочинної організації штучно нарощували показники роботи. Для цього – фальсифікували кримінальні справи і катували підозрюваних, щоб отримати докази неіснуючих злочинів.

Деякі ОЗУ займалися фінансовими чи корупційними оборудками за участі чиновників різних рівнів. Тож серед хабарників і «схемщиків», яких викрила СБУ, було чимало високопосадовців. Так, «данину» збирав голова Кіровоградської облдержадміністрації. Він хотів отримувати 15% відкатів від сум, які по області збирали різні контролюючі органи.

А наприклад, голова Чернігівської РДА вимагав 10 тис. доларів хабаря за зміну цільового призначення землі. Чимало випадків хабарництва СБУ виявила ще в таких контролюючих органах, як Держбудінспекція, Держгеокадастр.

У Службі наголошують, що оргзлочинність і корупція є загрозами нацбезпеці.

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня