Зв'язок з нами

СВІТ

Санкції працюють: скільки компаній вже вийшли з будівництва «Північного потоку-2»

Санкції працюють: скільки компаній вже вийшли з будівництва «Північного потоку-2»

Санкції працюють: скільки компаній вже вийшли з будівництва «Північного потоку-2»

З проекту російського газогону «Північний потік-2» добровільно вийшли понад 15 організацій, щоб уникнути санкцій з боку США.

«У п’ятницю Держдепартамент надав звіт Конгресу щодо проєкту газопроводу «Північний потік-2», як того вимагає Закон про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA) зі змінами», – повідомив речник Держдепартаменту США Нед Прайс із посиланням на звіт, наданий на запит Конгресу США, передає «Укрінформ».

Чиновник зазначив, що у документі визначено російську компанію «КВТ-РУС» як таку, що свідомо продає, здає в оренду або надає судно «Фортуна» для будівництва газогону, зокрема для прокладання труб на глибині 100 футів і більше.

«Відповідно до PEESA зі змінами, «КВТ-РУС» підпадають під санкції США», – сказав Прайс.

Речник Держдепу США додав, що звіт включає список організацій, які «самі зробили добросовісні кроки, щоби протягом відповідного періоду припинити діяльність, пов’язану з проєктом «Північний потік-2». Ці організації уникнули санкцій США».

«Цей список включає понад 15 організацій і демонструє, що наші законодавчі цілі та дії мають чудовий ефект», – наголосив Прайс.

Представник Держдепу також повідомив про постійні консультації з питань енергетичної безпеки з європейськими союзниками та партнерами, проте не назвав деталей і не сказав, чи бере участь у переговорах Україна як головний транзитер російського газу до Європи.

«Коли справа доходить до наших союзників і партнерів, справедливо сказати, що вони не будуть здивованими нашими підходами або широкою стратегією в цьому питанні, як по «Північному потоку-2», так і по енергетичній безпеці за кордоном», – сказав Прайс.

Зазначимо, 6 лютого Росія відновила прокладення труб Північного потоку-2 в Данії через 413 днів після його зупинки через санкції США.

Влада Сполучених Штатів Америки опублікує доповідь про нові додаткові санкції відносно російського газопроводу «Північний потік-2». Доповідь буде представлено вже в п’ятницю, 19 лютого.

Нещодавно США почали переговори з Німеччиною з приводу будівництва газопроводу «Північний потік-2». Сторони обговорюють список компаній, проти яких можуть ввести санкції.

Раніше у Держдепі США пообіцяли ввести нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2». В адміністрації наполягають, що проект загрожує енергетичній безпеці Євросоюзу. А сенатори Джим Ріш від Республіканської партії і Джинн Шейхін від Демократичної закликали президента США Джо Байдена застосувати анонсовані в січні санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня