Зв'язок з нами

COVID-19

Саміт ЄС закликав якнайшвидше впровадити COVID-сертифікати

Саміт ЄС закликав якнайшвидше впровадити COVID-сертифікати

Саміт ЄС закликав якнайшвидше впровадити COVID-сертифікати

На саміті лідерів Європейського союзу прийнято заяву із закликом якнайшвидше впровадити сертифікати вакцинації від COVID. Це необхідно для того, щоб відкрити зовнішні кордони ЄС.

Про це в Twitter повідомив офіційний представник глави Європейської Ради Баренд Лейтс.

Зокрема, він опублікував фрагмент підсумкової заяви саміту лідерів ЄС.

«Рада Європи вітає угоду по цифровому COVID-сертифікату і закликає до його якнайшвидшого впровадження. В якості наступного кроку для полегшення вільного пересування в ЄС необхідно до середини червня переглянути рішення Ради про поїздки до ЄС», – йдеться в заяві.

Раніше Єврокомісія вирішила перенести запуск цифрових сертифікатів вакцинації. Запустити їх планують з 1 липня.

Україна бере участь у двох робочих групах по впровадженню COVID-сертифікатів – від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і від Європейського союзу (ЄС). Київ буде готовий запустити документи з 1 липня. На сьогодні відомо, що будуть визнаватися щеплення всіма вакцинами, які мають дозвіл від ВООЗ.

Європейський союз і Україна досягли політичної домовленості про взаємне визнання COVID-паспортів.

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу українці можуть отримати у пунктах вакцинації або у застосунку чи на порталі «Дія», повідомив заступник глави МОЗ Ярослав Кучер в ефірі українського телеканалу.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен назвала ще одну перевагу COVID-сертифікатів. В майбутньому цифрові документи стануть дійсними для країн поза Євросоюзом.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня