Зв'язок з нами

СВІТ

Росія відреагувала на визнання Штатами мешканців Курил японцями

Росія відреагувала на визнання Штатами мешканців Курил японцями

Росія відреагувала на визнання Штатами мешканців Курил японцями

Росія назвала спробою переглянути результати Другої світової рішення Державного департаменту Сполучених Штатів Америки щодо Курил. Він визнав людей, які народилися на території чотирьох відібраних у Японії островів, уродженцями Японії.

Про це йдеться у правилах проведення розіграшу грін-карти у 2021 році, оприлюднених на сайті Бюро з консульських справ Держдепартаменту США. Згідно з ними, вихідці з островівв Хабомай, Шикотан, Кунашир та Ітуруп, мають подаватися як японці, а особи, які народилися на Південному Сахаліні (він також відійшов Радянському Союзу за разультатами Другої світової), мають подаватися як громадяни РФ.

Міністерство закордонних справ Росії заявило у відповідь, що США перетнули «червоні лінії», ставлять під сумнів підсумки Другої Світової війни і «заохочують реваншизм».

«Треба ще один доказ, що США – ревізіоністська держава? За рішенням 1945 р Курильські острови відійшли СРСР. Сьогодні держдеп ставить під сумнів підсумки Другої Світової війни, заохочує реваншизм. Знайте свої кордони і «червоні лінії», – йдеться у повідомленні МЗС РФ.

Нагадаємо, у вересні 2018 року президент РФ Володимир Путін закликав Японію підписати мирну угоду з Москвою «без будь-яких умов» до кінця року, аби спробувати вирішити довготривалий територіальний спір. Однак Токіо відмовилося робити це до повернення Курильських островів під свій протекторат.

У січні 2019 року повідомлялося, що Японія хоче запропонувати Росії укласти разом з мирним договором, угоду про відмову двох країн вимагати компенсації за Курильські острови.

А в серпні 2019-го року Сергій Лавров заявив, що Російська Федерація готова піти на передачу Японії двох із чотирьох островів Курильської гряди, які залишаються предметом територіальної суперечки між Москвою і Токіо.

Проте у січні 2020 році переговори президента РФ Володимира Путіна і прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе не завершились консенсусом щодо Курил. За словами Сіндзо Абе, однією із причин провалу переговорів стало загострення відносин США та РФ через окупацію Криму.

У травні 2020 року МЗС Японії повернуло в офіційні документи положення про повернення Курильських островів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня