Зв'язок з нами

СВІТ

Росія оголосила про висилку 10 американських дипломатів

Росія оголосила про висилку 10 американських дипломатів

Росія оголосила про висилку 10 американських дипломатів

РФ у відповідь на американські санкції оголосила персонами нон грата десятьох співробітників посольства США в Москві.

Як повідомляє МЗС РФ, відповідна нота була вручена заступнику американського посла Барту Горманом. Дипломати повинні покинути Росію до 21 травня. Російський МЗС назвав цей захід дзеркальною відповіддю «на ворожі дії американської сторони проти ряду співробітників російського посольства у Вашингтоні і генерального консульства Росії в Нью-Йорку, безпідставно оголошених персонами нон грата».

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден підписав указ про введення пакету санкцій проти РФ, в рамках якого США вислали десятьох російських дипломатів.

Нагадаємо, у середині грудня стало відомо про  російську кібератаку на системи комунікацій Мінфіну США та інших урядових установ, а також приватних компаній.  У Штатах припустили, що кібершпигунство могло тривати кілька місяців. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft. Це надало їм доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували її продукцію.

У січні спецслужби США офіційно назвали винними в масштабній кібератаці хакерів з Росії. РФ свою роль заперечує.

Сполучені Штати не обмежаться санкціями у відповідь на хакерську атаку РФ на урядові установи США і приватні компанії. Радник президента США Джейк Салліван обіцяє застосувати «повний набір інструментів».

Питання кібератаки через SolarWinds доручили заступниці радника з нацбезпеки Енн Нойбергер.

Також адміністрація президента США Джо Байдена може сформувати цільову групу для боротьби з масштабними кібератаками, «пов’язаними з Китаєм». У «Об’єднану координаційну групу» (UCG) повинні увійти ФБР, Агентство кібербезпеки і інфраструктурної безпеки (CISA) та інші.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня