Зв'язок з нами

ГРОШІ

Референдум про продаж землі іноземцям очікується протягом трьох років, – Мінагрополітики

Референдум про продаж землі іноземцям очікується протягом трьох років, - Мінагрополітики

Референдум про продаж землі іноземцям очікується протягом трьох років, – Мінагрополітики

Наразі іноземні інвестори можуть лише орендувати українську землю.

В Україні протягом трьох років проведуть загальний референдум, що визначить умови придбання земельних угідь іноземними покупцями. Про це в інтерв’ю розповів Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, повідомляє Rzeczpospolita.

«Зараз землі сільськогосподарського призначення доступні для покупки тільки для фізичних осіб, які є громадянами України. На референдумі, який відбудеться протягом трьох років, буде вирішено питання про покупку іноземцями земель сільськогосподарського призначення», – зазначив він.

При цьому очільник Мінагрополітики додав, що наразі в Україні немає великої кількості іноземних інвесторів.

«Польських інвесторів в українське сільське господарство не так багато, вони в основному інвестують в садівництво, а німецьких та голландських компаній трохи більше. Але це не той масштаб інвесторів, про який ми мріємо», – повідомив Лещенко.

Нагадаємо, що в ніч з 30 на 31 березня депутати ухвалили законопроєкт, згідно з яким в Україні з 1 липня 2021 року запрацює ринок землі. Відтак буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки, а продаж державних та комунальних земель буде заборонено.

Фракція «Європейська солідарність» проголосувала за закон про ринок землі, оскільки парламент підтримав правки про заборону продавати державні земмлі та щодо обсягів концентрації.

Зазначимо, у парламенті було зареєстровано два проекти постанов про скасування рішення парламенту щодо відкриття ринку землі.

В кінці квітня президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №2178-10 про ринок землі.

У вересні повідомлялося, що Велика палата Конституційного суду України перенесла розгляд справи за поданнями 48 народних депутатів України щодо конституційності закону про ринок землі. Дата розгляду поки не була розглянута.

У листопаді 2020 року Кабінет міністрів затвердив постанову, що запускає механізм повноцінної передачі понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення об’єднаним територіальним громадам.

Опитування показало, що дві третини українців (69%) впевнені, що олігархи скуплять більшість сільськогосподарських земель.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня