Зв'язок з нами

ГРОШІ

Рада схвалила закон, який зобов’яже техногігантів платити податки в Україні

Рада схвалила закон, який зобов'яже техногігантів платити податки в Україні

Рада схвалила закон, який зобов’яже техногігантів платити податки в Україні

Верховна Рада в ході засідання прийняла у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України в частині запровадження податку на додану вартість на цифрові послуги для так званих світових технологічних гігантів.

Як повідомляє УНІАН, за ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (№ 4184) у другому читанні та в цілому проголосували 283 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, надання компаніями-нерезидентами електронних послуг для фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання, не дозволяє ефективно реалізувати правила оподаткування ПДВ. Це призводить до втрат державного бюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тим самим порушуються базові принципи рівності і нейтральності оподаткування платника податків.

У пояснювальній записці також наводиться аргумент, що вже досить багато країн у світі зобов’язали нерезидентів сплачувати податок на додану вартість з продажу електронних послуг. Йдеться про технологічні гігантів – Apple, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, Alibaba, Booking.com.

«У свою чергу встановлення особливих правил оподаткування ПДВ електронних послуг стає звичайною практикою в іноземних державах, наприклад, в країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані, Росії та інших», – сказано в документі.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №2758, яким пропонують запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб. Згідно з документом, чим вищі доходи отримує людина, тим більший розмір податку потрібно сплатити.

Раніше про запуск диференційованої системи оподаткування говорив керівник Державної податкової служби Сергій Верланов. Очікується, що громадяни будуть менше ухилятись від сплати податків після реформи.

Також повідомлялось, що депутати хочуть змусити блогерів та соцмережі  платити податки. Також у Раді запропонували звільнити від податків молодь. Окрім того, в уряді планують виявляти фізосіб-підприємців, якими прикривається великий бізнес.

Тим часом у ДФС роз’яснили, як повернути помилково сплачені податки.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня