Зв'язок з нами

ГРОШІ

Рада проголосувала за список підприємств, заборонених до приватизації

Рада проголосувала за список підприємств, заборонених до приватизації

Рада проголосувала за список підприємств, заборонених до приватизації

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, який визначає перелік об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

За відповідний законопроект №4020 проголосували 289 нардепів. Він відносить до заборонених до приватизації:

  • акціонерні товариства, де частка держави не може бути менш як 50 відсотків + 1 акція – 9 об’єктів; до нього увійшли НАК «Нафтогаз України» і «Укрпошта»;
  • господарські товариства та об’єднання, де частка держави 100 відсотків, державних комерційних і казенних підприємств – 74 об’єктів. У список входять «Енергоатом», «Укргідроенерго», «Укренерго», Оператор газотранспортної системи України, «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».
  • перелік об’єктів культури і спорту – 133 об’єкти;
  • перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації, але які можуть бути перетворені в господарські товариства – 102 об’єктів;
  • перелік об’єктів лісового господарства – 341 об’єкт.

Раніше парламентський комітет з питань економічного розвитку підтримав до II читання законопроект уряду щодо розблокування процесу великої приватизації, повідомила заступник міністра економіки Світлана Панаіотіді.

Кабінет міністрів планує передати в концесію 90% підприємств, заборонених до приватизації, а також продати всі державні підприємства, які не потраплять до переліку заборонених до приватизації. Реалізувати намічені плани уряд планує до 2030 року.

У Міністерства юстиції повідомили, коли в Україні стартує Велика приватизація в’язниць. На першому етапі відбудеться аукціон з продажу «Ірпінського виправного центру».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня