Зв'язок з нами

ГРОШІ

Рада підтримала план амністії прихованих статків громадян

Рада підтримала план амністії прихованих статків громадян

Рада підтримала план амністії прихованих статків громадян

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який передбачає податкову амністію для громадян за допомогою подачі «нульовий декларації».

Як йдеться у трансляції засідання Ради, відповідний законопроект №5153 підтримали 245 парламентарів. Він передбачає введення податкової амністії активів з метою детінізації економіки України. Для цього в період з 1 липня 2021 до 1 липня 2022 року проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб. За приховане раніше майно потрібно буде заплатити податок за такими ставками:

  • 5% щодо валютних цінностей та активів, розміщених на рахунках у банках в Україні;
  • 9% відносно валютних цінностей, розміщених за кордоном;
  • 2,5% щодо вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 січня 2021 до 20 червня 2022 року.

Також нардепи підтримали за основу в першому читанні законопроекти №№5155 – 5156, які є похідними від проекту №5153. Ці документи вносять необхідні зміни для проведення податкової амністії у Податковий кодекс, Кримінальний, Кримінально-процесуальний кодекси та Кодексу про адміністративні правопорушення.

Раніше голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетманцев стверджував, що добровільне декларування у рамках амністії звільнить від відповідальності за ухилення від сплати податків та фіктивне підприємництво. Однак від відповідальності за корупцію та розкрадання ініціатива не звільняє.

До цього голова Державної податкової служби України Сергій Верланов заявив, що питання податкової амністії обговорюється із представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ). Ключовою умовою проведення податкової амністії є реформування податкової служби.

У вересні 2020 року повідомлялося, що у Верховній Раді незабаром зареєструють законопроект про податкову амністію. Документ передбачає основну ставку у 5% та строки амністії протягом 9 місяців.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня