Зв'язок з нами

СВІТ

Путін поскаржився Макрону на «українські провокації»

Путін поскаржився Макрону на «українські провокації»

Путін поскаржився Макрону на «українські провокації»

Президент Франції Еммануель Макрон подзвонив Володимиру Путіну із закликом припинити ескалацію довкола України. Той у відповідь звинуватив у загостренні Київ.

Як повідомляє Le Figaro, Макрон закликав Путіна знизити напругу у відносинах з Україною, відвести війська і підтвердити дію режиму «тиші» на Донбасі. Також французький президент «висловив серйозну стурбованість» станом здоров’я російського опозиціонера Олексія Навального.

На сайті Кремля про цю розмову сказано, що «Володимир Путін звернув увагу на провокаційні дії Києва, який цілеспрямовано загострює обстановку на лінії зіткнення, ігнорує положення Мінських угод». Також Путін вказав на те, що охоче аби Київ розпочав прямий діалог з терористами ОРДЛО та зайнявся «правовим оформленням особливого статусу Донбасу». Також підтверджено налаштованість на продовження щільної взаємодії Росії і Франції в «нормандському форматі».

Напередодні президент України Володимир Зеленський відкинув пропозицію російського президента Володимира Путіна обговорювати питання війни на Донбасі з представниками так званих Донецької та Луганської «народних республік». Він не має наміру вести переговори з терористами.

20 квітня Зеленський оприлюднив відеозвернення до українців, в якому він також звернувся до президента РФ Путіна. Президент заявив, що Україна не хоче війни, але готова до неї та запропонував Путіну зустрітись «у будь-якій точці українського Донбасу». У РФ назвали заяву Зеленського такою, що не має сенсу і сказали, що Путін не буде їхати у регіон, який Зеленський навіть не контролює.

Президент РФ Владімір Путін відкинув пропозицію українського президента Володимира Зеленського зустрітись на Донбасі, порадивши йому спілкуватися з “лідерами республік”, та запросив на переговори у Москві.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня